Baudos užsienyje

Užsieniečiams griežtesnės baudos

baudos

Bauda – tai labai nemalonus ir paprastai brangus suvenyras, parsivežamas iš kelionės automobiliu po svečias šalis.

Dabar keliauti po Europą automobiliu mūsų vairuotojams labai paprasta – nėra jokių sienų, pasų kontrolės. Tiesiog sėdai į automobilį ir važiuoji, kur nori ir kada nori. Deja, vairuotojai pamiršta, kad kelių eismo taisyklės skirtingose Europos Sаjungos šalyse nėra vienodos. Tad kelionės metu labai paprasta būti nubaustam.

Jei kas tikisi, kad dėl to, jog yra užsienietis, bauda bus švelnesnė – labai klysta. Paprastai būna atvirkščiai. Be to, yra šalių (pvz., Lenkija), kuriose užsienietis negali tikėtis vadinamosios kreditinės baudos – privalo ją sumokėti iš karto. Jei jis neturi galimybės baudos sumokėti iš karto, policininkai kaip užstatą gali paimti vertingus keleivių daiktus (automobilį, elektroninę įrangą, bižuteriją) ir net areštuoti kaltininką.

Taip gali nutikti Vokietijoje. Kitose šalyse, pvz., Prancūzijoje, padarius rimtesnį pažeidimą policijai sumokamas būsimos baudos, kurią paskirs teismas, užstatas – jei bauda bus mažesnт, permokėta dalis gali būti grąžinta. Skirtos, bet nesumokėtos baudos (pvz., už netaisyklingai pastatytą automobilį) kol kas yra išieškomos tik toje šalyje, kurioje buvo paskirtos.

Bet jei jų nesumokėsime, tai kitą kartą būdami šioje šalyje jau per pirmąjį susitikimą su valdžios organais galime gauti solidžią sąskaitą. Kartu su priskaičiuotais delspinigiais ir proceso išlaidomis suma paprastai būna keliskart didesnė negu pati bauda.

Policija paprastai nepersekioja užsieniečių, jei pareigūnams pavyko užregistruoti kelių eismo taisyklių pažeidimą (pvz., greičio viršijimą), bet nebuvo skirta bauda (išskyrus šveicarus, kurie gali atsiųsti mokėjimo paraginimą į Lietuvą). Tačiau jau rengiami projektai, kurie leis išieškoti baudas visos Europos Sąjungos teritorijoje. Jų autoriai nori, kad jie įsigaliotų per dvejus artimiausius metus, tačiau daugelyje šalių reikia keisti įstatymus (Lietuvos taip pat).

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.