Startuoja greičiausia žiemos šventė – „Halls Winter Rally 2012“


Šeštadienį, sausio 28-ąją Utenoje prie „Halls Winter Rally 2012“ starto stos 83 lenktynininkų ekipažai, atstovaujantys septynioms skirtingoms šalims. Gausiame lietuvių, latvių, rusų, estų, ukrainiečių, baltarusių bei lenkų būryje net šeši iš dešimties lenktyninių automobilių bus varomi visais keturiais ratais. Tai garantuos konkurencingą kovą dėl nugalėtojų vardo ir kvapą gniaužiančius žieminio ralio įspūdžius jo žiūrovams. Pastariesiems ralio greičio ruožuose bus įrengtos aštuonios žiūrovų zonos.

Kiekvieną iš greičio ruožų lenktynininkai važiuos dukart iš eilės vadinamu karuselės principu. Tai reiškia, jog kas minutę maksimaliu tempu trasą paeiliui įveiks skirtingų važiavimų ekipažai. Šis principas leis žiūrovams ilgiau mėgautis reginiu bei mažiau laiko praleisti važinėjant iš vieno greičio ruožo į kitą.

„Džiaugiuosi, kad žiemos ralis bus toks, kokio viziją buvome nusipiešę dar pernai metų rudenį – su tinkamu šaltuku ir gausybe sniego, kurie suteiks tikrą žiemišką atmosferą. Rengdamas ralį visas organizacinis kolektyvas padarė didžiulį darbą. Dėl lenktynių atkėlimo ar atšaukimo abejonių nekilo, nes dvejodamas niekada nepadarysi geriausia, ką gali“, – kalbėjo varžybų organizacinio komiteto pirmininkas Benediktas Vanagas. „Atkeliavusi žiema mums davė papildomos energijos ir, vaizdžiai tariant, suteikė sparnus. Žaviuosi ir ralio bendruomenės entuziazmu. Patvirtindami tarptautinio renginio vardą sulaukėme gausybės ekipažų iš septynių valstybių, o ralio dieną tradiciškai tikimės maždaug 50 tūkstančių žiūrovų“.

Ralio organizatoriaus ir profesionalus ralio lenktynininko nuomone, „Halls Winter Rally 2012“ bus pats techniškiausias etapas Baltijos šalyse. Lenktynininkams jis įdomus dėl greičio ruožų įvairovės, kur plačias ir greitas atkarpas keičia siauros ir vingiuotos. Be to ralis bus ir pats tituluočiausias, nes šiemet jis duoda startą net keturiems čempionatams: Lietuvos, Latvijos, Šiaurės Europos zonos ir Baltijos šalių žiemos ralio taurės.

„Halls Winter Rally 2012“ taipogi yra bene populiariausias automobilių sporto renginys Lietuvoje. Iš pirmo žvilgsnio sunku įsivaizduoti į regioną susirinkusias tūkstantines žiūrovas minias, kurių dažnas atkeliauja po du ir daugiau šimtų kilometrų ypač žiemos sąlygomis. Tačiau abejonės išsyk išsisklaido nors kartą čia nuvykus.

Ralio organizatoriai nori priminti, jog stebėti ralį galima tik oficialiai skelbiamose žiūrovų zonose, tuo tarpu kitas greičio ruožų vietas skelbia draudžiamomis. Kadangi prognozuojama žema temperatūra, taip pat rekomenduojama kuo šilčiau apsirengti, nepamiršti karštos arbatos bei geros nuotaikos. Su savimi vertėtų pasiimti ir nešiojamą radijo imtuvą, nes 101 MHz dažniu naujausią informaciją iš trasų praneš ralio radijas „Radiocentras“. Besidomintys kur nusipirkti ralio pasų turėtų nepamiršti, jog jų bus galima įsigyti specialiai pažymėtose vietose greičio ruožų prieigose.

„Halls Winter Rally 2012“ – tarptautinis automobilių ralio etapas, organizuojamas Nacionalinio automobilių klubo bei sporto rinkodaros įmonės „Pitlane. Renginio ištakos siekia 1994 metus, o vaizdingame Utenos regione žiemos ralis rengiamas jau ketvirtą kartą iš eilės.

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.