„Toyota Prius“ – pirmasis modelis, per „EcoTest“ bandymus pelnęs penkių žvaigždučių įvertinimą

Per atnaujintus ir daug griežtesnius didžiausio Vokietijos automobilininkų klubo ADAC rengiamus „EcoTest“ bandymus „Toyota Prius“ iškopė į aukščiausią poziciją. Jis aplenkė kitus 55 automobilius, kurie buvo vertinami pagal tas pačias naujas taisykles. „Toyota Prius“ buvo pirmasis automobilis, surinkęs iš viso 90 taškų ir pelnęs maksimalų penkių žvaigždučių įvertinimą. Bandymų metu užfiksuotos automobilio degalų sąnaudos (4,58 l/100 km) įvertintos 40 taškų. Už šio hibrido išskiriamą mažą teršalų kiekį skirta 50 taškų (tai maksimalus įvertinimas).

Šių metų balandžio mėn. ADAC pristatė daug griežtesnius „EcoTest“ kriterijus. Nauja yra tai, kad įtraukta pasaulinė harmonizuota lengvųjų automobilių bandymų procedūra (WLTP ciklas), atitinkanti numatytą būsimą pasaulinį degalų sąnaudų vertinimo ciklą. Be to, automobiliams taikomas naujas europietiško važiavimo ciklas (NEDC) ir ADAC važiavimo greitkeliu ciklas.

Vienas pagrindinių pakeitimų yra tas, kad per WLTP ciklą ir ADAC važiavimo greitkeliu ciklą yra įjungtas oro kondicionierius. Be to, nustatant išmetamo anglies dvideginio kiekį, įskaičiuojami vadinamojo viso degalų gamybos ciklo („nuo gavybos šaltinio iki kuro bako“) rodikliai, atsižvelgiant į automobilio gamybos metu ar transportuojant degalus išskiriamų teršalų kiekį.

„Toyota Prius“, kuriame montuojamas įprastas benzininis ir elektrinis varikliai, buvo pristatytas prieš 15 metų kaip pirmasis pasaulyje masinės gamybos visiškai hibridinis automobilis. Nuo to laiko „Toyota“ išplėtė savo pasaulinį hibridinių modelių asortimentą iki 18-kos visiškai hibridinių „Toyota“ ir „Lexus“ lengvųjų automobilių. Šių metų balandžio mėn. visiškai hibridinių modelių prekyba pasiekė 4 mln. ribą. Šalia neseniai pristatytų kaip visiškai naujos „Toyota Prius“ serijos atstovų – „Toyota Prius+“ ir „Prius Plug-in Hybrid“, „Toyota“ Europoje prekiauja hibridiniais „Toyota Yaris“, „Toyota Auris“ ir „Toyota Prius“ modeliais.

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.