Mercedes su prancūzišku varikliu

Dyzelinis prancūzų gamybos variklis automobilyje su trikampe žvaigžde?! Nosies raukyti neverta – tai naujasis Mercedes A 180 CDI su šiuolaikišku turbodyzeliniu „Renault“ motoru.

Tai tikra sensacija – pirmą kartą „Daimler AG“ istorijoje po Mercedes variklio dangčiu sumontuotas prancūzų „Renault“ kompanijos motoras! Naujasis Mercedes A 180 CDI komplektuojamas su 1.5 CDI/109 AG turbodyzeliniu motoru. Šie prancūziški varikliai nuo 2001 metų buvo montuojami į Clio ir Megane modelius. Tiesa, vokiečiai juos stipriai patobulino. Čia sumontuotas dviejų masių smagratis, todėl variklis gerokai mažiau vibruoja. Taip pat jis turi vokiškus starterį ir generatorių. Šis motoras neįtikėtinai taupus: automobilis su mechanine pavarų dėže 100 km sudegina vos 3,8 l dyzelino. Be to, tai pirmasis Mercedes automobilis, kurio CO2 tarša mažiau nei 100 g/km – tik 98 g/km.

Pasukus užvedimo raktelį dyzelinis variklis ima tyliai dirbti. Greitėjant beveik nejuntama vadinamoji turboduobė, automobilis lengvai pasiekia maksimalią 5000 aps./min. ribą. Šis 1,5 l variklis dirba beveik taip pat užtikrintai, kaip ir didesnio darbinio tūrio 1,8 l/109 AG motoras. 1,8 l variklis kol kas bus siūlomas tik su automatine dviejų sankabų septynių pavarų greičių dėže, o 1,5 l motoras bus komplektuojamas tik su mechanine šešių pavarų greičių dėže.

Remiantis gamintojo pateiktais duomenimis, turbodyzelinio 1,5 l variklio sukimo momentas didesnis nei 1,8 l motoro. Iki 100 km/h automobilis įsibėgėja per 11,3 s ir pasiekia maksimalų 190 km/h greitį. Po bandomojo važiavimo informaciniame ekrane buvo rodomos mažesnės nei 5 l/100 km vidutinės degalų sąnaudos. Tai tikrai geras rezultatas.

Šie nauji turbodyzeliniai varikliai bus montuojami ir į kitus modelius, pavyzdžiui, B klasės Mercedes. Kitais metais bus pristatytas Mercedes A160 CDI modelis su mažesnės galios 1.5 CDI/90AG motoru. Su šiuo varikliu Mercedes bus dar keliomis dešimtosiomis litro taupesnis. Nuo 2014 metų šie „Renault“ varikliai bus komplektuojami ir su automatinėmis pavarų dėžėmis.

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.