Naujai įsigyti automobiliai sulaukia didesnio savininkų rūpesčio

KASKO automobilių draudimas pirmąjį šių metų pusmetį buvo viena sparčiausiai augusių draudimo rūšių – per šešis mėnesius sutarčių skaičius ūgtelėjo net 21,5 proc. Draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu atlikto visuomenės nuomonės tyrimo duomenimis, svarbiausia tokio augimo priežastis – gyventojų baimė patirti nuostolių, nes automobilis laikomas itin vertingu turtu.

KASKO draudimu paprastai draudžiami automobiliai iki 10 metų – tokio amžiaus mašinų daugėja, nes atsigaunanti ekonomika leido žmonėms pasijusti stabiliau ir pakeisti automobilius į naujesnius“, – teigia „PZU Lietuva“ Produktų ir rizikos valdymo departamento direktorius Edvardas Skupas.

PZU Lietuva“ atlikto tyrimo duomenimis, KASKO draudimu automobilius dažniausiai draudžia vidutinio amžiaus šalies gyventojai, vidutinių ir aukštesnių pajamų žmonės. Dažniausiai tai yra smulkūs verslininkai, vadovai ir tarnautojai. Didmiesčių gyventojai KASKO draudimą renkasi beveik trigubai dažniau nei kaimo žmonės.

Naujesnis automobilis jau savaime yra laikomas paskata pasirūpinti ir draudimu. Apie 16 proc. respondentų pažymėjo, kad vien faktas, jog įsigijo gerą naują automobilį, paskatino jį apdrausti KASKO draudimu. Gero naujo automobilio argumentas svarbiausias buvo vidutinio amžiaus vyrams.

Žmonės, įsigiję naujesnį automobilį, supranta, kad automobilių keitimas nebus toks dažnas reiškinys ir apsidrausti nuo galimų nuostolių yra svarbu. Jaunesniems ir vidutinio amžiaus žmonėms svarbu apsisaugoti nuo nuostolių, jei automobilis būtų pavogtas ar įvyktų avarija, o vyresnio amžiaus žmonėms draudimas suteikia bendrą saugumo jausmą“, – teigia „PZU Lietuva“ rizikos valdymo ekspertas.

Edvardo Skupo teigimu, apsidraudusiems KASKO draudimu klientams vidutinė avarijos išmoka už lengvąjį automobilį sudaro apie 2000 Lt, didžiausia išmoka dėl avarijos lengvajam automobiliui siekė 98 tūkst. litų.

Vidutinė lengvojo KASKO apdrausto automobilio vagystės išmoka yra apie 24 000 Lt, didžiausia išmoka siekė 110 000 Lt.

PZU Lietuva“ užsakymu visuomenės nuomonės tyrimą atliko „Spinter tyrimai“.

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.