Pradedama „Škoda Rapid“ masinė gamyba

› „Škoda“ gamykloje Mlada Boleslave pradedamas serijiniu būdu gaminti naujas kompaktinės klasės modelis
› „Rapid“ pasaulinis debiutas – rugsėjo mėn. Paryžiuje, pardavimų Europoje pradžia – 2012 m. pabaiga
› Naujasis „Škoda“ modelis nustato naujus standartus kompaktinėje klasėje

Čekų automobilių gamintoja bendrovė „Škoda Auto“ pradėjo masinę naujo kompaktiško modelio „Škoda Rapid“ gamybą. Šių metų rugsėjo pabaigoje „Škoda Rapid“ švęs savo pasaulinę premjerą Paryžiaus automobilių parodoje, o jau spalio mėnesį naujausias modelis bus pristatytas Europos rinkose, taip pat ir Lietuvoje.

„Škoda Rapid“ serijinės gamybos pradžia yra ypatingas momentas mums visiems, – sako „Škoda Auto“ valdybos pirmininkas Winfriedas Vahlandas. – Šis automobilis nustato naujus standartus kompaktinių automobilių klasėje. Visa „Škoda“ komanda dirbo su dideliu įsipareigojimo jausmu, tad jis sukurtas galvojant apie mūsų klientus. Tikime, kad „Rapid“ dar labiau sustiprins „Škoda“ pozicijas tarptautinėse rinkose.“

„Škoda Rapid“ bus trečiasis Mlada Boleslavo gamykloje surenkamas modelis (šalia „Fabia“ ir Octavia“). Šiuo metu gamintojas kaip tik modernizuoja ir plečia esminius gamybos pajėgumus, ruošdamas juos „Rapid“ ir naujos kartos „Octavia“ modelių gamybai. Baigus modernizaciją, surinkimo linijos Mlada Boleslave pajėgumai padidės nuo 800 iki 1200 automobilių per dieną.

Su „Škoda Rapid“ Čekijos automobilių gamintojas siekia pritraukti nedideles šeimas, kurios ieško erdvaus pagrindinis automobilio už prieinamą kainą, tačiau su įprasta „Škoda“ kokybe. ir „Rapid“ šiam tikslui pasiekti turi visus argumentus – daug erdvės salone, išraiškingas dizainas, puikus kainos/kokybės santykis, gausi saugos įranga ir ekonomiški varikliai. Kartu su „Octavia“ modeliu jis papildys patį masiškiausią kompaktinių automobilių segmentą. Šiandien šis segmentas sudaro apie 36 procentus pasaulinės automobilių rinkos, ir, rinkos ekspertų nuomone, parduotų šio tipo transporto priemonių skaičius iki 2020 metų dar padidės apie 50 proc.

Būdamas kompaktiškų matmenų (4,48 m ilgio, 1,7 m pločio), „Škoda Rapid“ vilioja neprilygstama erdve penkiems keleiviams ir jų bagažui. Erdvė galvai, kojoms, taip pat bagažinės dydis nustato naujus standartus šiame automobilių segmente. Šiuos privalumus dar papildo daugybė „Simply clever“ („tiesiog protingų“) sprendimų, puikus kainos/vertės santykis bei itin gausi saugos įranga. Variklių pasirinkimas susideda iš penkių benzininių ir dviejų dyzelinių galios agregatų.

Tarp svarbiausių „Rapid“ savybių yra ir itin didelis, su stiklu atkeliamas bagažinės dangtis, leidžiantis lengvai pakrauti ir pilnai užpildyti 550 litrų talpos krovinių skyrių. Kai galinės sėdynės yra nulenktos, bagažinės apimtis padidėja iki 1490 litrų ir pagal šį rodiklį „Rapid“ neturi lygių savo klasėje.

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.