Girdauskų taurės – R. Čapkausko ir J. Malevskio ekipažams

Vėlų sekmadienio vakarą Kaune finišavo tradicinis, jau 39-tą kartą surengtas ralis „Kauno ruduo 2012”, skirtas nusipelniusiems sporto meistrams Kastyčiui ir Arvydui Girdauskams atminti.

Tai paskutinis automobilių ralio akordas, savotiškos sezono palydėtuvės, kurios kartu buvo ir Lietuvos automobilininkų sąjungos rengiamų pirmenybių „LAS taurė 2012“ paskutiniojo, penktojo etapo varžybos.

Kauno rudens“ ralį, prie kurio starto linijos išsirikiavo 44 ekipažai, surengė Lietuvos „Porsche“ klubas kartu su Lietuvos automobilininkų sąjunga, Lietuvos automobilių ir Kauno automobilininkų klubais.

Pirmas 150 kilometrų distancijos su joje buvusių 14 greičio ir specialiųjų rungčių ruožų finišo liniją kirto daugkartinis šalies automobilių žiedinių lenktynių ir ralio čempionas Ramūnas Čapkauskas, kuriam tramdyti galingą „Mitsubishi Lancer“ šįkart padėjo Saulius Dargys.

Nugalėtojams įteiktas vienas pagrindinių šio ralio trofėjų – Kastyčio Girdausko atminimo taurė.

Absoliučiai greičiausias ekipažas šventė pergalę ir LASF sportininkų įskaitoje, artimiausią savo varžovą – Dovilio Čiutelės ir Alekso Dainio duetą, kuris vairavo VAZ 2015 automobilį, pranokęs net 2 min. 7 sek.

Trečiąją vietą LASF sportininkų įskaitoje iškovojo Modestas Jakas su Vytautu Ožiūnu („Opel Astra). Jie nuo nugalėtojų atsiliko 3 min.48,6 sek.

LAS taurės paskutiniojo, penktojo etapo varžybas su „Subaru Impreza“ užtikrintai laimėjo Vytis Paulikonis su Audroniumi Gulbinu. Šis duetas ir ralio bendrojoje įskaitoje džiaugėsi aukšta antrąja vieta. Jie absoliučiai greičiausiam šio ralio lenktynininkui R. Čapkauskui pralaimėjo tik 43,8 sek.

1 min. 48,8 sek. nuo R. Čapkausko atsiliko ir antrieji LAS taurės paskutiniojo etapo prizininkai Audrius Liutkevičius su Sauliumi Ruzgu, kurie vairavo „Honda CRX“.

Trečiąją vietą šioje įskaitoje užėmė Raimundo Sakalausko ir Indrės Senkutės ekipažas, vairavęs „Subaru Impreza“. Šis duetas absoliučiam ralio nugalėtojui pralaimėjo tik 2 min. 0,6 sek.

Tokie aukšti LAS taurės įskaitos nugalėtojų ir prizininkų rezultatai įtikinamai parodo išaugusį per paskutiniuosius metus LAS taurės varžybų lygį ir tolydžio kylantį jose dalyvaujančių sportininkų meistriškumą“, – džiaugdamasis skambiu paskutiniuoju ralio akordu kalbėjo vienas šių varžybų organiztorių, LAS prezidentas Rimvydas Anusauskas.

Mėgėjų įskaitoje pergalę šventė Vytenis Poškaitis su Žydrūnu Karpavičiumi („Volvo V 70“), pranokę Ramūną Kudrevičių su Justinu Jankausku (BMW 318) ir Tadą Puidoką su Rūta Čiutelyte („Volkswagen Golf“).

16 ekipažų varžėsi atskiroje sporto meistrų ir teisėjų veteranų, LAK narių ir rėmėjų grupėje, kurios dalyviams teko įveikti perpus trumpesnę distanciją.

Po finišo aukštai iškėlę Arvydo Girdausko taurę – pagrindinį šios įskaitos trofėjų – labiausiai džiaugėsi jos nugalėtojai Juzefas Malevskis ir Gediminas Sabaliauskas, vairavę lenktynininkų sportinę jaunystę menantį VAZ 2105.

Antroji vieta šioje įskaitoje atiteko Stanislovui Aukštkalniui su Levonu Vitkumi (VAZ 21011), o trečioji – Rimgaudui Statnickui su Rimantu Pukėnu (VAZ 2106). Visi trys prizininkai šventė pergales ir savo automobilių klasėse.

Komandinę sezono uždarymą paskelbusio ralio „Kauno ruduo 2012“ įskaitą laimėjo „Trys spalvos Racing“ ekipa, kurios sportininkai surinko 50 taškų.

Antrąją vietą užėmė „Alytaus autoklubo“ (34 taškai), o trečiąją – Kelmės ASK (21 taškas) sportininkai.

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.