Klaipėdoje paaiškėjo pirmieji konkurso „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2015“ finalininkai

IMG_6653

Šeštadienio popietę Klaipėdos kruizinių laivų terminale startavo tradicinis, jau keturioliktasis renginio istorijoje konkursas „Geriausias Lietuvos vairuotojas 2015“.

Į pirmojo etapo batalijas susirinko per 50 pretendentų, teisingai ir greičiausiai atsakiusių į Delfi portale paskelbtus atrankos klausimus. Konkursantus burtų keliu atrinko kompiuteris.

Klaipėdoje varžėsi ne tik uostamiesčio atstovai, bet ir Tauragės, Gargždų, Palangos, Kretingos, Plungės, Skuodo ir kitų aplinkinių rajonų vairuotojai, siekiantys šio titulo. Tarp jų buvo ir  renginio organizatoriams gerai pažįstamų veidų, laimę konkursuose bandančių ne pirmą ir net ne antrą kartą.

Vakare, finišavus etapo batalijoms uostamiestyje, paaiškėjo pirmieji konkurso dalyviai, kurie rungsis renginio finale ir kuris pirmą kartą bus surengtas Radviliškyje rugsėjo 27-ąją.

Konkursą organizuojančio Lietuvos žurnalistų autoklubo viceprezidentas Vitoldas Milius pasveikino etapo nugalėtojus ir įteikė jiems pakvietimus į renginio finalą.

Į jį pateko dvi geriausių rezultatų pasiekusios dailiosios lyties atstovės Giedrė Kuprienė ir Regina Martinkutė bei penki pirmieji etapo prizininkai – varžytuves uostamiestyje laimėjęs Edgaras Liepa, antras likęs Tomas Kuprys, trečias – Benediktas Bočkus, ketvirtas – Tomas Janauskas ir paskutinis į finalininkų penketuką patekęs Darius Jonaitis.

Teorines konkurso užduotis pirmajame jo etape geriausiai sprendė T. Janauskas, iš 30 klausimų suklydęs atsakydamas į šešis. Viena klaida daugiau padarė Aurelijus Dailidonis ir  D. Jonaitis.

IMG_6596

Nors šis trejetukas – ryškūs etapo teorinės dalies favoritai, tačiau tai nėra įspūdingi pasiekimai, nes konkurso finalistai, ypač pretenduojantys į aukščiausiąjį nugalėtojų pakylos laiptelį, finale paprastai klaidų daro bene dvigubai mažiau. Tad siekiantiems pergalės dar yra kur pasitempti.

Praktinio vairavimo arba slalomo trasoje, kurią Klaipėdos kruizinių laivų terminalo aikštelėje įrengė žinomas žiedinių lenktynių ir slalomo meistras Darius Baltramiejūnas ir kurioje visi pretendentai savo gebėjimus demonstravo vairuodami naujausius „Toyota Avensis“ bei „Toyota Auris“ automobilius, užpildytus vienodais degalais „Neste Oil“ degalinėse, greičiausias buvo daugkartinis šių konkursų dalyvis E. Liepa, trasoje pranokęs T. Kuprį ir B. Bočkų.

„Nuoširdžiai sveikinu etapo nugalėtojus ir linkiu jiems didžiausios sėkmės renginio finale, – skelbdamas pirmojo etapo rezultatus kalbėjo V. Milius. – Manau, jog ir nepatekusiems į didįjį finalą nusiminti neverta, nes čia pralaimėjusių nėra ir negali būti. Juk pats pasirengimo procesas konkursui, teorinių žinių atnaujinimas ir pagilinimas, praktinių įgūdžių tobulinimas – tiesiog būtini kiekvienam vairuotojui, kasdien sėdinčiam prie automobilio vairo ir norinčiam vairuoti saugiai“.

Kiti finalininkai paaiškės antrojo atrankos etapo varžytuvėse, rugsėjo 19 d. vyksiančiose Kaune, Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, ir paskutiniajame atrankos ture, rugsėjo 26 d. rengiamame Vilniuje, Bukiškių autodrome.

 

Video reportažą apie konkurso pirmojo etapo varžybas žiūrėkite: https://www.youtube.com/watch?v=c4qME4jK08k

Egidijaus BABELIO nuotraukos

www.auto-bild.lt

 

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.