KODĖL ORO KONDICIONIERIUS NEŠALDO?

Važiuodama automobiliu sukaitau, taigi norėjau pasinaudoti kondicionieriumi. Labai nustebau, kad sistema nenorėjo įsijungti, nors  oro kondicionavimo sistemos apžiūra buvo atlikta vos prieš kelias savaites. Tąkart mechanikas pasakė, kad patikrino kompresorių, laidų sandarumą ir įpylė freono. Kodėl sistema vėl neveikia? Juk nepildysiu jos kas mėnesį! Ernesta

Jei servise buvo tikrai atliktos visos reikalingos procedūros ir oro kondicionierius jūsų automobilyje ir toliau neveikia, įtariame, kad sistema yra nesandari ir tuomet abejonių kelia serviso mechaniko kompetencija. Gaila, bet ne visi meistrai suvokia, kad sistemos sandarumo patikrinimas nėra vien tik paviršutiniškas spaudimo pamatavimas iš karto po sistemos pripildymo. Tokiu atveju smulkus tarpelis liks nepastebėtas, o po kelių savaičių freono kiekis sumažės tiek, kad kompresorius nebeįsijungs. Ką daryti? Yra dvi galimybės: atlikti sandarumo bandymą, naudojant azotą arba ultravioletinėje šviesoje matomą dažiklį. Pirmuoju atveju sistema pripildoma aukšto slėgio azotu – taip daug lengviau rasti net smulkiausią tarpelį. Kai kurie mechanikai papildomai apipurškia vamzdelius vandeniu ir žiūri, ar kur nors susidaro oro burbulai.

Antruoju atveju į freoną įpilama specialaus dažiklio. Trūkumai? Jei nutekėjimas labai nedidelis, dažiklio pėdsakai bus pastebimi tik po kurio laiko. „Azoto bandymas“ bus greitesnis ir vienodai veiksmingas. Oro kondicionavimo sistemų priežiūra ir remontu užsiimantys servisai už tokią paslaugą prašo ne daugiau keliasdešimt eurų.

ABL, 2015 m. Nr. 

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.