Lietuvą Pasaulio ir Europos čempionatuose atstovausiančiam dešimtmečiui šachmatininkui – „Porsche“ dėmesys

Apie šį jaunąjį sportininką dar tikriausiai negirdėjote, tačiau turėtumėte įsidėmėti jo vardą. Matas Indriūnas, nepaprastai atkaklus dešimtmetis šachmatininkas, savo amžiaus grupės Lietuvos čempionas, su kuriuo susitikti prie intelektualiojo sporto lentos jau vengia net ir suaugusieji giminaičiai. Talentingą jaunuolį netruko pastebėti „Porsche“ atstovai Lietuvoje, tapę jo rėmėjais kelionėms Europos bei Pasaulio šachmatų čempionatus, kuriuose M. Indriūnas atstovaus Lietuvą.

„Šachmatai ir „Porsche“ tikrai turi bent vieną tvirtą sąsają – baltų ir juodų langelių raštą. Automobilių sporte tai – finišo vėliava, kurią lenktynininkai, važiuojantys „Porsche“ bolidais, dažnai išvysta pirmieji. Tokių pat didelių pasiekimų ir pergalių linkime ir Matui šachmatuose. Tikimės, kad mūsų parama padės sėkmingai grumtis Europos bei Pasaulio turnyruose ir suteiks paskatinimą toliau tobulėti bei siekti geriausių rezultatų. Kas žino, galbūt šiandieninė investicija užaugins Lietuvai naują šachmatų didmeistrį“, – sakė įgaliotosios „Porsche“ atstovybės Lietuvoje, įmonės „Prime Auto“ direktorius Oleg Martyniuk.

„Ši „Porsche“ parama yra labai svarbi, nes į čempionatą su vaiku kartu gal važiuoti ir treneris ar net mama. Kitu atveju Matui, ko gero, tektų vykti vienam, o juk dešimtmečiui tai būtų tikrai sunku. Vykstant pasiruošimui, prieš varžybas, labai svarbu emocinis stabilumas, o tą iš tiesų lemia sudarytos sąlygos, jauki aplinka, palaikantys artimieji. Turint rėmėjus, visa tai galima suteikti ir tikėtis geresnių rezultatų“, – sakė į svarbiausias metų rungtynes berniuką lydėsiantis treneris Vaidas Sakalauskas.

Tikslas – Pasaulio čempionato TOP20

Laimėjęs Lietuvos čempionatą šiemet Kroatijoje vykstančiose vaikų ir jaunimo Europos pirmenybėse Matas grumsis kartu su dar maždaug 100 dalyvių. Po Europos čempionato Matas turės 20 dienų poilsiui ir rezultatų bei situacijų įvertinimui iki spalio pabaigoje Graikijoje prasidės pasaulio čempionatas.

Tiek treneris, tiek ir žaidėjas neslepia noro patekti į geriausiųjų dvidešimtuką, tačiau tikslesnėms prognozėms nesiryžta, mat iš ilgametės praktikos žino, jog šiame sporte viskas gali apsiversti paskutiniajame žaidynių etape. Vienam žaidėjui tenka kovoti 11 partijų, o varžovai parenkami burtų keliu, todėl didelę dalį lemia ir sėkmė.

„Nors Matas žais su stipriausiais kitų šalių žaidėjais, aš tikiu, kad jis pademonstruos savo gebėjimus. Apskritai, šachmatuose reikia 10 proc. talento ir 90 proc. darbo, o Matas būtent toks vaikas, kuris dirba nuoširdžiai, su meile šiam sportui. Talento jam taip pat netrūksta, nuo pat pradžių pastebėjau, kad jis išskirtinis vaikas“, – pasakojo V. Sakalauskas.

Sakalauskas prisimena, kaip pernai paskutiniame ture Matas Europos Sąjungos čempionate sutriuškino daugiausia taškų tuo metu turėjusį prancūzą ir žaisdamas su metais vyresniais varžovais sugebėjo iškovoti 3-4 vietą. Po šio atvejo, jaunasis šachmatininkas apibūdinamas kaip išskirtinio, aštraus stiliaus žaidėjas, galintis aplošti bet kurį priešininką.

Namuose nebėra lygių varžovų

Berniuko mama Violeta pasakoja, kad Matas šachmatais susidomėjo pats, sykį prieš miegą paskaičius jam vaikišką knygutę, kurioje buvo minimas šis žaidimas. Matas užsispyrė išbandyti figūrų ėjimus, o tėvams neliko kito pasirinkimo, kaip nuvesti vaiką į šachmatų mokyklą. Žaisti šachmatais Matas pradėjo būdamas 6 metų, jis greitai išsiskyrė savo guvumu ir greitu mąstymu. Jau būdamas 7 metų berniukas pradėjo rodyti gerus rezultatus, netrukus sudalyvavo Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusiame čempionate, iš pradžių sekėsi gerai, aplošė stipriausią Vokietijos žaidėją ir iš 150 dalyvių buvo pakilęs į 14 turnyrų lentelės vietą, tačiau tąkart koją pakišo paskutinės varžybos ir namo teko grįžti be prizo.

Mato mama pasakoja, kad anksčiau per didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Velykas – giminaičiams būdavo pramoga susiremti su Matu prie šachmatų lentos, tačiau paskutiniu metu šeimos vyrai jau baiminasi leistis į rungtynes, žino, kad patirs fiasko. Vis tik, artimieji džiaugiasi, kad sėkmės lydimo dešimtmečio žaidėjo  entuziazmas šachmatams nė kiek neblėsta.

Vaikų ir jaunimo Europos čempionato Kroatijoje nugalėtojai paaiškės spalio 1 dieną, o Graikijoje vyksiančio pasaulio čempionato nugalėtojai – lapkričio 6-ąją. Be M. Indriūno, Lietuvą turnyruose atstovaus dar 12 jaunųjų šachmatininkų.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.