Matthias Muelleris paskirtas „Volkswagen Group“ vadovu

Matthias Muelleris (62) paskirtas „Volkswagen AG“ vadovu. Paskyrimas įsigalioja nedelsiant. Šį sprendimą šiandien (penktadienį) Volfsburge susirinkimo metu priėmė stebėtojų taryba. Šiuo metu M. Muelleris Štutgarte eina „Porsche AG“ generalinio direktoriaus pareigas, kuriose liks, kol bus rastas jį pakeisiantis vadovas.

Laikinasis „Volkswagen AG“ stebėtojų tarybos pirmininkas Bertholdas Huberis pabrėžė: „Matthias Muelleris – tai žmogus, turintis reikiamas strategines, verslumo ir socialines kompetencijas. Jis puikiai pažįsta koncerną ir jo prekės ženklus, todėl gali nedelsdamas energingai imtis naujų pareigų. Mes ypač vertiname jo kritišką ir konstruktyvų mąstymą.“

Berndas Osterlohas, „Volkswagen Group“ įmonės tarybos pirmininkas, teigė: „Skirdama vadovus, „Volkswagen Group“ negali sau leisti priimti skubotų sprendimų. Mes pažįstame Matthiasą Muellerį ir vertiname jo ryžtingumą bei gebėjimą priimti sprendimus. Jis moka dirbti komandoje, o būtent to dabar labiausiai reikia „Volkswagen“.

Matthias Muelleris pakomentavo: „Dabar svarbiausia – susigrąžinti pasitikėjimą „Vokswagen Group“, nepaliekant jokių neatsakytų klausimų ir išlaikant maksimalų skaidrumą. Taip pat, vertinant esamą padėtį, labai svarbu padaryti teisingas išvadas. Man vadovaujant, „Vokswagen“ dės visas pastangas, kad parengtų ir taikytų griežčiausius mūsų pramonės srities atitikties ir valdymo standartus. Jei pavyks tai padaryti, pasitelkusi savo inovatyvumą, stiprius prekės ženklus ir svarbiausia – kompetentingą ir itin motyvuotą komandą, „Volkswagen Group“ turi galimybę išbristi iš šios krizės stipresnė nei kada nors anksčiau“.

Matthias Muelleris gimė 1953 m. birželio 9 d. Chemnice (Saksonija). Baigęs mokyklą Ingolštate, jis atliko įrankių gamintojo gamybinę praktiką įmonėje „AUDI AG“. Vėliau studijavo informatiką Miuncheno taikomųjų mokslų universitete. Įgijęs informatikos magistro laipsnį, nuo 1978 m. M. Muelleris pratęsė savo karjerą „AUDI AG“ Ingolšate: 1984 m. tapo Sistemų analizės skyriaus vadovu, o 1993 m. – „Audi A3“ projekto vadovu. Nuo 1995 m. jis atsakingas už „Audi AG“, SEAT ir „Lamborghini“ produktų valdymą.

2007 m. M. Muelleris persikėlė į Volfsburgą ir tapo „Volkswagen Group“ produktų valdymo vadovu bei „Volkswagen Group“ įgaliotuoju atstovu. Nuo 2010 m. jis yra „Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG“ vykdomosios valdybos pirmininkas ir „Porsche Automobil Holding SE“ vykdomosios valdybos narys. Kaip „Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG“ pirmininkas, 2015 m. kovo 1 d. jis buvo paskirtas „Volkswagen AG“ valdybos nariu.

Pradėjęs eiti naująsias pareigas, Matthias Muelleris lieka „Volkswagen AG“ valdybos nariu. Jo, kaip valdybos nario, sutartis galioja iki 2020 m. vasario pabaigos.

Matthias Muelleris pakeis prof. dr. Martiną Winterkorną, kuris trečiadienį įteikė atsistatydinimo prašymą.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.