Naujasis Volkswagen Touran – saugiausias vienatūris

DB2015AU01089_large

Automobilių saugumo bandymus atliekanti ir juos vertinanti Euro NCAP organizacija pripažino Volkswagen Touran saugiausiu šeimyninių vienatūrių klasės atstovu.

Aukščiausią saugumo įvertinimą pelnė abi – 5 ir 7 vietų modifikacijos.

Euro NCAP (naujų automobilių saugos įvertinimo programa) – esminis automobilių saugos standartas, sukurtas 1997 metais. Tad jau daugelį metų Euro NCAP daužymo testai laikomi vienu svarbiausių automobilio saugumo patikrinimo būdų. Taip tikrinamas visų su automobiliu sąveiką patiriančių eismo dalyvių – suaugusių ir vaikų, keleivių sauga, pėsčiųjų saugumas ir saugos įrangos veikimas.

Suaugusiųjų keleivių (įskaitant vairuotoją) saugumo patikrą sudaro:

  • 64 km/val. greičiu ir su 40 proc. perdengimu atliekamas priekinis smūgis į deformuojamą barjerą;
  • 50 km/val. greičiu ir su 100 proc. perdengimu atliekamas priekinis smūgis į standų barjerą;
  • 50 km/val. greičiu atliekamas šoninis smūgis į vairuotojo dureles;
  • 32 km/val. greičiu – šoninis smūgis į stulpą.

Per šiuos daužymus Volkswagen Touran surinko 88 proc. visų galimų saugumo taškų.

Mažuosius keleivius saugo ant sėdynių esantys tvirti ISOFIX fiksatoriai, leidžiantys patikimai pritvirtinti įvairių matmenų ir konstrukcijų vaikiškas kėdutes. Šie tvirti fiksatoriai ir suformuotos ortopediškai originalios Volkswagen vaikiškos kėdutės su nugaros ir juosmens išlinkimų struktūrą atkartojančiais išlinkimais pelnė 89 proc. visų galimų vaikų saugą užtikrinančio saugumo taškų.

Pėsčiųjų saugumo kategorijoje Touran surinko 71 proc. visų galimų saugumo taškų. Ekspertai ypač palankiai įvertino aptakią ir be aštrių kampų priekinę automobilio dalį.

Naująjį Volkswagen Touran Vokietijoje bus galima užsisakyti jau po keleto savaičių. Šiek tiek vėliau – ir kitose Europos šalyse.

Net bazinės komplektacijos šis vienatūris stebina saugos priemonių gausa. Oro pagalvių komplektą sudaro vairuotojo ir priekinio keleivio (atjungiama) oro pagalvės, priekinės kelių apsaugos oro pagalvės. Be to, vairuotojas ir ant kraštinių sėdynių sėdintys keleiviai apsaugoti smūgio metu išsiskleidžiančiomis pripučiamomis užuolaidomis.

Ortopedinės formos galvos atramos apsaugo kaklą nuo išnirimo galinio smūgio atveju. Visos sėdynės komplektuojamos saugos diržais su užsegimo indikatoriais.

Saugų važiavimą užtikrina glaudžioje sąveikoje su gausiais vairavimo pagalbininkais veikiantis ESP paketas, į daugelį stabdžių veiksnių reaguojanti ABS sistema su stabdymo pagalbininku ir pakartotinio smūgio išvengimo stabdžiu, padangų oro slėgio kontrolės sistema ir Driver Alert vairuotojo įspėjimo sistema.

Gamintojo nuotr.

auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.