Šeštadienį Kačerginėje – motociklų varžybų kulminacija

IMG_0159

Ateinantį šeštadienį Kačerginės „Nemuno žiede“ vyks finalinė kova dėl Baltijos šalių motociklininkų čempionato „Vrooam Oil Trophy 2015“ nugalėtojų vardo. Po šio aštuntojo čempionato etapo paaiškės kas – lietuviai ar lenkai – taps greičiausiaisiais.   

„Būsima kova labai intriguoja, nes gali būti, kad nugalėtojais taps nauji veidai. Pavyzdžiui, Mikas Razmislavičius yra tikras atradimas, kadangi sezono pradžioje jis pretendavo tik į trečiąją vietą. Na o kaimynai latviai ir lenkai mūsų varžybose dalyvauja vis aktyviau ir vis atkakliau siekia išpešti pergales. Pernai būtent lenkas tapo čempionato nugalėtoju“, – teigia čempionatą organizuojančio sporto klubo „Coffee Racers“ prezidentas Adomas Dautartas.

Visi varžybų dalyviai rungiasi dvejose klasėse – „VOT 1000“ ir „VOT 600“ pagal motociklų darbinį tūrį. „VOT 1000“ klasėje kol kas pirmauja Justas Bučnys, Gedas Čeplaitis, Egidijus Jankauskas, Lukasz Kuzminski. „VOT 600“ – Mikas Razmislavičius, Pawel Muranowski, Leszek Rzonca.

Mikas Razmislavičius, paklaustas, kodėl jam pavyko pasiekti tokių gerų rezultatų sakė, kad vienas pagrindinių faktorių – pasitikėjimas motociklu ir padangomis. „Šis pasitikėjimas nuolat augo su kiekviena treniruote. Žinoma, norisi laimėti ir to tikrai nesitikėjau sezono pradžioje. Nugalėti man padeda ryžtas, užsispyrimas, netgi pyktis ir daug darbo“, – sako M. Razmislavičius.

Pasak A. Dautarto, nors plento žiedo sezonas jau baigiasi, orai motociklininkams dar išlieka palankūs, tad šį šeštadienį tikimasi sulaukti daugiau kaip 100 dalyvių. Jie atvyksta iš įvairių Lietuvos miestų, Lenkijos, Latvijos. Iš viso per šių metų sezoną „Coffee Racers“ renginiuose sudalyvavo apie 2000 žmonių.

IMG_0318

„Šiais metais sulaukėme ne tik daugiau dalyvių, bet ir žiūrovų. Neretai norinčiųjų dalyvauti treniruotėse ir varžybose buvo daugiau nei galėjome priimti. Šie metai išsiskyrė ir tuo, kad varžybose dalyvavo ne tik tradiciškai daug mėgėjų, bet ir sportininkai, renginiai buvo didesni – daugiau pramogų buvo pasiūlyta žiūrovams. Tai reiškia, kad motociklų sportas Lietuvoje populiarėja ir rimtėja bei suteikia impulsą dar labiau augti“, – pažymi „Coffee Racers“ prezidentas.

  1. Dautartas pastebi, kad treniruotės aktualios ne tik lenktynininkams, bet ir eiliniams motociklų vairuotojams. „Tobulėja visi, kas treniruojasi. Pastebime, kad visi treniruočių dalyviai išmoksta važiuoti ne tik greičiau, bet ir saugiau. Sulaukiame vis daugiau naujai „iškeptų“ motociklininkų, o tai reiškia, kad auga motociklų vairuotojų sąmoningumo lygis – vis daugiau jų domisi vairavimo įgūdžių tobulinimo galimybėmis. O jauni žmonės, trokštantys patenkinti savo greito važiavimo poreikį, vis dažniau renkasi lenktynių trasą, o ne bendro naudojimo kelius“, – teigia sporto klubo atstovas.

Šeštadienį motociklininkų treniruotės ir varžybų kvalifikaciniai važiavimai prasidės 10 valandą. 11 val. Sporto klubo nariai su „We Are Dynamics“ komanda praves mokymus, kaip teisingai sureguliuoti pakabą. Neseniai startavusios naujos varžybos „Autogidas.lt motociklų slalomas“ vyks 13 val., o 14 val. savo pasirodymą surengs talentingas motociklų akrobatas Virgilijus Dikšas. „Vrooam Oil Trophy 2015“ finalinės varžybos didžiojoje „Nemuno žiedo“ trasoje vyks 17 val.

Renginio metu kaip visada šalia trasos budės greitosios pagalbos automobilis, veiksmą trasoje iš bokštelių stebės profesionalūs klubo „Startas“ teisėjai. Kaip visada „Coffee Racers“ nariai prieš važiavimus dalyviams rengs saugumo instruktažus, taip pat visiems norintiesiems duos motociklo valdymo patarimų. Į trasą bus leidžiami tik techniškai tvarkingi motociklai, o vairuotojai turės vilkėti odinę arba tekstilinę motociklininko aprangą, šalmą, batus ir pirštines. Vienu metu trasa gali važiuoti tik tam tikras skaičius motociklų, todėl visi norintys dalyvauti renginyje skirstomi į grupes.

Pristatomasis video: https://www.youtube.com/watch?v=AxJwqq1uBBM

 www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.