Skambiausias Elektrėnų šventės akcentas – „DHL Rally Elektrėnai 2015“

R.Capkauskas2

Vienas jauniausių Lietuvos miestų – Elektrėnai – šiemet mini savo 55 metų sukaktį. Konkrečios datos, kada šis šviesiausiu Lietuvoje vadinamas miestas, švęstų sukaktį nėra, tad visi 2015-ieji mieste yra šventiški. O rugsėjo 11 -12 dienomis vyksiantis tarptautinis automobilių ralis „DHL Rally Elektrėnai“ taps tikrai skambiausiu akcentu. Ir ne tik todėl, kad miesto apylinkėse varžysis per 70 greitų lenktyninių automobilių iš 6 valstybių. Ralį vainikuos nuotaikingas koncertas bei fejerverkas.

Elektrėnai įveikė Kauną

Gero humoro jausmo nestokojantis Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis prisipažino, kad kalba apie varžybų organizavimą su ralio organizatoriais – Ramūnu Čapkausku ir Žilvinu Juršiu – prasidėjo bene prieš metus. Žinomi lenktynininkai siūlė sportininkams puikiai žinomose trasose greta Elektrėnų rengti tradicines lenktynes, kurios daug metų vadinosi… „Kauno ruduo“.

„Aš jiems ir sakau – gerai, darom. Bet kam tas Kaunas? Pavadinkime Elektrėnų raliu – tikrai įtiksime visiems“, – prisipažįsta meras. Kiek pagalvoję organizatoriai sutiko, kad toks pasiūlymas – geriausias pasirinkimas. Todėl 2015 metų Lietuvos automobilių ralio kalendoriuje atsirado naujas miestas – Elektrėnai.

„Sportininkai šitose trasose lenktyniauja jau ne vieną dešimtmetį. Danga čia tikrai gera. Tiesa, vietos gyventojai kartais skųsdavosi, jog po lenktynių reikėdavo ilgokai laukti, kol kelių danga būdavo sutvarkoma. Gal tuo ir nereikėtų stebėtis – juk organizatoriai būdavo iš Vilniaus ar Kauno. Dabar tai bus mūsų ralis, todėl tikimės, kad ir vietos bendruomenė itin geranoriškai žiūrės į „savą“ renginį, savivaldybė su partneriais savo ruožtu įsipareigojo kaip įmanoma operatyviau sutvarkyti kelius. Nors danga čia gera, tvirta, ne veltui sportininkai Elektrėnų greičio ruožus vadina mažąja Suomija“, – pasakoja meras.

Palaikys ir savo miesto ekipažą

Į nemokamas ralio lenktynes atvykę Elektrėnų ir apylinkių gyventojai išvys ne tik atvirojo Lietuvos ralio čempionato 6-ojo etapo dalyvius. Kiek trumpesnę trasą įveiks ir Lietuvos ralio sprinto čempionato 5-ame etape startuosiantys beveik 20 ekipažų.

Favoritą jau turi ir K. Vaitukaitis: „Mes, aišku, palaikysime saviškį. Eugenijaus Sladkevičiaus ir Andriaus Petruškevičiaus ekipažas, važiuojantis „Mitsubishi“, šiemet dar turi vilčių pakovoti dėl čempionato medalių, jis kol kas užima penktą vietą pirmoje įskaitoje. Tiesa, jo varžovai – visi garsiausi Lietuvos lenktynininkai: ir Vytautas Švedas, ir Ramūnas Čapkauskas, planuojantis sėkmingai atlikti visus namų darbus ir šeštadienį paskirti tik lenktyniavimui, ir šiemet labai greitai važiuojantis Vaidotas Žala. Mes tikime, kad mūsų miesto ekipažui „namų sienos“ turėtų padėti“.

Meras jau spėjo išbandyti ir ralio šturmano vaidmenį – ralio organizatorius R. Čapkauskas jį pavėžino motokroso varžybų trasoje. Beje, prie pat Elektrėnų neseniai buvo atidarytas ir kartodromas, tad savivaldybės meras juokauja, jog abu savo „priemiesčius“ – Vilnių ir Kauną – Elektrėnai aplenkė: turi ir trasas, ir varžybas…

Planuoja Tūkstantmečio ralį

Meras suinteresuotas, kad 2015 metų ralio lenktynės nebūtų vienkartiniu projektu. „Renginių pas mus nestinga, prasidės ir ledo ritulio, su kuriuo miestas seniai siejamas, sezonas, tačiau labai norime, kad ralis taptų solidžiu ir tradiciniu. Norisi, kad į Elektrėnus atvyktų ir mūsų apylinkes pažintų kuo daugiau žmonių. Su Ramūnu Čapkausku pajuokavome, kad 2018 metais rengsime Tūkstantmečio ralį. Kol niekas kitas šito vardo neužsirezervavo, mes galime drąsiai skelbti apie tokį planą. Manau, kad šį savaitgalį vyksiantis renginys patiks visiems – ir dalyviams, ir žiūrovams, ir vietiniams, ir svečiams. Kompaktiškas varžybų formatas – patrauklus žiūrovams, o pačiuose Elektrėnuose bus proga pamatyti, kaip atrodo ir kaip tvarkomi lenktyniniai automobiliai, visą dieną bus daug geros muzikos ir teigiamų emocijų. Prisipažinsiu, kad kitiems metams jau turime planą – specialų greičio ruožą mieste. Tad galiu drąsiai pasakyti, kad ralis į Elektrėnus atkeliaus ne vienam kartui“, – į penktadienį ir šeštadienį vyksiančias lenktynes „DHL Rally Elektrėnai 2015“ kviečia Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.