Volkswagen trečią kartą iš eilės matuojasi WRC čempiono laurus

* Vorbehaltlich der Best?tigung durch die FIA.

Po to kai prancūzai Sébastien Ogier ir Julien Ingrassia su Volkswagen Polo R WRC įspūdingai laimėjo Australijos ralį, tampa aišku, jog ir šiais metais vos ne visi WRC pasaulio ralio čempionato titulai – vairuotojo, šturmano ir konstruktorių taurės keliauja į Volkswagen „sostinę” – Vokietijos miestą Volfsburgą. Nors pats čempionatas dar nesibaigė, tačiau praeitų etapų rezultatai kalba patys už save. Po trijų ketvirtadalių sezono arba po 10 iš 13 čempionato kalendoriuje esančių etapų, kurių batalijos virė 4 žemynuose, įskaitant ir paskutinįjį Australijos ralį, iškovoti podiumai leido įsitvirtinti visų įskaitų lyderių pozicijose. Jau dabar akivaizdu, kad tai bus anksčiausiai laimėtas pasaulio ralio čempionatas per visą jo rengimo istoriją.

Antrąją vietą Australijos ralyje užėmė Volkswagen komandai atstovaujantys suomiai Jari-Matti Latvala ir Miikka Anttila, o ketvirtieji atvažiavo taip pat Volkswagen komandai atstovaujantys norvegai Andreas Mikkelsen ir Ola Fløene.

Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje vykęs Australijos ralis tapo devintuoju 2015-ųjų WRC čempionato etapu, kurį laimėjo Volkswagen Polo R WRC važiuojantys sportininkai. O Volkswagen Polo R WRC automobilis tapo pačiu sėkmingiausiu lenktyniniu automobiliu per visą WRC čempionatų istoriją. Nuo tada, kai 2013 metų pradžioje po ilgos pertraukos Volkswagen sugrįžo į ralio trasas, laimėta 31 iš 36 pirmųjų vietų ir net 62 prizinės vietos.

318 AG galios visais ratais varomas Volkswagen WRC ralio žirgas įveikė 668 greičio ruožus, iš kurių laimėjo 467. Tai puikus pasiekimas, ypač turint omenyje, kad  pasaulio ralio čempionatas – vienas iš prestižiškiausių automobilių sporto renginių, populiarumu nusileidžiantis nebent Formulei 1.

Per sezoną įvyksta 13 WRC etapų lenktynių visuose keturiuose žemynuose. Važiuojama žvyru, asfaltu, ledu ir sniegu. Varžybų metu temperatūros būna nuo -20 iki +40 laipsnių.

Šiemet dar liko Prancūzijos ralis (spalio 1 – 4 dienomis), Ispanijos ralis (spalio 22–25 dienomis) ir Didžiosios Britanijos ralis (lapkričio 11-15 dienomis).

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.