Audi pavertė automobilį išmaniuoju telefonu

Audi A3

Jau anksčiau Audi bendrovė informavo akcininkus, žiniasklaidą ir visuomenę apie strateginio bendradarbiavimo sutartį su Airijos telekomunikacijų bendrove Cubic Telecom, visame pasaulyje teikiančia specializuotas junglumo paslaugas. O šiandien, gegužės 31-ąją, jau skelbiami pirmieji šio bendradarbiavimo rezultatai. Nuo šiol daugelyje naujų Audi automobilių bus montuojamos specialios Audi connect SIM kortelės, užtikrinančios prieigą prie daugelio Audi firminių Audi connect  paslaugų. Kartu su šia SIM kortele bus siūloma keletas patrauklių telematinių duomenų perdavimo planų, užtikrinančių neribotą duomenų srautą Audi connect paslaugoms net iki 3 metų. Planuojama, kad šiais duomenų planais bus galima naudotis net ir už Vokietijos ribų.

Audi connect SIM – eSIM formato įmontuojamąją SIM kortelę Europos Audi pirkėjai nemokamai gaus užsisakę papildomą Audi connect įrangos paketą. Šis paketas paverčia automobilio borto kompiuterį savotišku mobiliuoju ryšių centru, o jungtį su internetu užtikrina 100 MBit/s spartos LTE/UMTS modulis.

Audi connect SIM jau pradėta diegti visuose naujuose Audi modeliuose su antrosios kartos moduline informacinių pramogų platforma. Šiuo metu tai yra naujieji  Audi A3, A4, A5, Q2 ir Q7 modeliai. Audi TT, R8, A6 ir A7 modeliuose  Audi connect SIM bus pradėta diegti šiek tiek vėliau. Įsigijus MMI Navigation plus pramogų ir navigacijos sistemą, 3 metams suteikiamas neribotas duomenų srautas Audi connect paslaugoms. Renkantis šiek tiek kuklesnę MMI Navigation pramogų ir navigacijos sistemą, 3 mėnesiams suteikiamas neribotas duomenų srautas Audi connect paslaugoms su galimybe už papildomą mokestį pratęsti šį terminą iki 3 metų.

Pasibaigus 3 metų laikotarpiui, Audi connect paslaugos bus teikiamos už nustatytą mokestį.

Naudojantis Audi connect SIM, bus galima naudotis ir navigacijos Google Earth ir Google Street View paslaugomis, gauti operatyvią eismo sąlygų informaciją apie kelionės maršrute esančią padėtį, duomenis apie eismo kamščius ir netoliese esančias parkavimo vietas. Be to, per šią SIM kortelę bus užtikrinama prieiga prie vairuotojo turimo išmanaus telefono kalendoriaus, elektroninio pašto dėžutės ir Twitter paskyros. Būtent tam ir bus naudojamas aukščiau minėtas neribotas duomenų srautas.

Kitą Audi connect SIM privalumą įvertins daug keliaujantys po Europos šalis: ši SIM kortelė kiekvienoje šalyje automatiškai jungsis prie vietinio mobilaus ryšio paslaugų teikėjo tinklo, išvengiant brangaus tarptinklinio ryšio ir nepatogių šio ryšio užsakymo/patvirtinimo procedūrų. Be to, užtikrinama nemokama prieiga prie Cubic Telecom savitarnos portalo ir myAudi paskyros, per kurią atliekamas Audi connect paslaugų užsakymas ir valdymas.

Naudojantis nemokamu ir neribotu Audi connect duomenų srautu, už papildomą mokestį galima įsigyti Wi-Fi prieigos taškui skirtų duomenų paketų. Šios prieigos suformavimo galimybė – viena iš MMI sistemos funkcijų, automobilyje suformuojanti belaidės prieigos tašką ir leidžianti Audi keleiviams prijungti turimus išmaniuosius nešiojamus įrenginius (telefonus, planšetes ir kompiuterius) prie interneto.

Dauguma šių planų galioja konkrečioje Europos šalyje,  tačiau, daug keliaujantys gali pasirinkti nuo šalies nepriklausantį Europos duomenų paketą.

Net ir esant įmontuotai Audi connect SIM kortelei, vairuotojas ir keleiviai prieigai prie interneto bei Wi-Fi prieigos taško formavimui ir toliau gali naudotis savais išmaniaisiais įrenginiais bei SIM kortelėmis. Tiesa, tokiu atveju Audi connect SIM laikinai išjungiama, o prieiga prie Audi connect paslaugų atliekama ir apmokestinama pagal konkretaus ryšio paslaugų teikėjo tarifus.

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.