“Autopilotas Opel Racing” komanda žurnalistų ralyje sieks aukštų tikslų

TV laidos „Autopiloto“ komanda kelerius pastaruosius metus į žurnalistų ralį išvažiuoja „Opel“ markės automobiliais. Pernai laidos vedėjas kartu su profesionalia šturmane Agne Lauciuviene laimėjo galingiausios klasės įskaitą, vairuodami „Opel Corsa OPC“.

„Šiemet jau trečią kartą vairuosiu tokį patį automobilį. Jis man labai patinka, nes yra ir greitas, ir labai manevringas. Džiaugiuosi, kad „Opel“ kompanija mūsų laidos kūrybinei grupei jau berods ketvirtus metus iš eilės patiki po du automobilius,“ – prieš ralį sakė laidos vedėjas Ramūnas Fetingis.

Pernai pasiektas rezultatas kartelę pakėlė labai aukštai. Nors komanda sieks pakartoti savo pernai metų pasiekimą, tačiau apginti titulą yra visada sunkiau negu iškovoti. Tačiau svarbiausia yra gerai praleisti laiką. Tai nėra profesionalios lenktynės, tai tiesiog proga susitikti bendraminčiams iš aplinkinių šalių.

„Retai matomės su kolegomis automobiliniais žurnalistais, tad bent kartą per metus stengiamės susitikti savo ralyje. Labiausiai mane žavi šio renginio vakarai ir atmosfera,“ – pasakoja R. Fetingis.

Ramūnui šturmanaus Agnė Lauciuvienė. Profesionali ralio šturmanė puikiai susitvarko su savo pareigomis, tačiau šiais metais jos laukia naujas iššūkis – ralyje nebeliko įprastų jai kelio knygų. Tačiau ji nenusimena, juk svarbiausia šiame ralyje – puiki emocija.

„Tai renginys, kurio negaliu praleisti. Press ralis žavi ir vilioja puikia atmosfera, žmonėmis, draugais kuriuos turiu galimybę sutikti,“ – sako A. Lauciuvienė.

Agnė žurnalistų ralio šturmanės karjerą pradėjo su Linu Butkumi, tačiau vėliau ją „paveržė“ Ramūnas Fetingis ir dabar jie kartu važiuos jau trečius metus iš eilės.

„Šie metai man jubiliejiniai, jau 5 kartą dalyvausiu šiame ralyje. Jei gerai pamenu, visi startai buvo sėkmingi, užimtos prizinės vietos. Prieš dvejus metus Panevėžyje, kariniame poligone vykusioje rungtyje prakirtome ratą, tai sutrukdė pasiekti aukščiausią rezultatą klasėje. Tačiau labai džiaugiuosi pernykščiu mūsų su Ramūnu rezultatu ir iškovota pirma vieta klasėje,“ – pasakoja A. Lauciuvienė.

Kitas „Autopilotas Opel Racing“ ekipažas taip pat startuos jau susicementavęs. Pernai pergalingai debiutavusios ralyje Laura Fetingienė ir Dovilė Gedgaudaitė pilnos ryžto pakartoti savo pasiekimą.

Praėjusiais metais dvi merginos debiutavo ralyje su „Opel Adam S“ automobiliu. Šiemet ekipažas – identiškas. Ta pati merginų pora, tas pats automobilis. Tačiau šiemet ekipaže – dar vienas narys.

„Mūsų ekipažas – tai Laura, aš ir Adomas. Taip, Adomą aš taip pat įskaičiuoju, jis be galo svarbus ir labai džiaugiuosi, kad nekėlė mums staigmenų ar kaprizų. Praėjusiais metais net po keletą taurių parsivežėme, o dar ir kiek vyrų aplenkėm. Tačiau svarbiausia , kad prieš praėjusių metų startą su Laura buvome vos pažįstamos, o dabar turime ką viena kitai papasakoti ir be ralio temos,” – pasakoja D. Gedgaudaitė.

Šiemet merginos turės du Adomus. Vienas – tai jų ištikimasis 150 AG „Opel Adam S“, o kitas sėdės automobilio viduje – tai nedidukas meškiukas, kuris atliks talismano funkcijas.

Laura daugybę metų dalyvavo šturmano pareigose – padėjo savo vyrui Ramūnui Fetingiui. Tačiau prieš trejus metus atsirado galimybė ir jai vairuoti automobilį. Nuo to laiko ji net negalvoja būti šturmane – nori vairuoti pati. Juolab kad ir paskata puiki – prieš dvejus metus iškovota trečia vieta moterų įskaitoje, o pernai jos nugalėjo. Tad šiemet šis ekipažas ir vėl bus tarp pagrindinių pretendentų į pergalę moterų įskaitoje.

“Jau nesuskaičiuoju kiek kartų esu dalyvavusi Press ralyje, bet kiekvienais metais labai laukiu šio renginio – esu įsirašius jį į kalendorių ir pasibraukus raudonai, kad jokie kiti reikalai nesutrukdytų. Nedalyvavusiam žmogui neįmanoma papasakoti kaip yra smagu čia atvažiuoti, sutikti pažįstamus žmones. Man patinka pasikrauti adrenalino tiek, kad net rankos dreba, pykti ant savęs už klaidas ir vėl sau atleisti,“ – pasakoja L. Fetingienė.

Prieš dvejus metus „Autopilotas Opel Racing“ žurnalistų ralyje užėmė trečią vietą komandinėje įskaitoje. Pernai šio pasiekimo pakartoti nepavyko, tačiau šiemet jie vėl kupini ryžto būti tarp greičiausių. Kaip jiems seksis pamatysime jau šeštadienio vakare, kai finišuos tradicinis žurnalistų ralis. Šįkart finišas – Estijoje.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.