Europos ralio-kroso čempionate lietuviui pasiekti podiumą sutrukdė avarija

E.Staponkus in Lydden Hill by Johny Loix_27

Savaitgalį vyko antrasis FIA Europos ralio-kroso čempionato etapas. Lenktynės vyko Didžiosios Britanijos „Lydden Hill“ trasoje. Kartu tai buvo ir ketvirtasis Pasaulio ralio-kroso čempionato etapas, tad į lenktynes susirinko keli šimtai sportininkų.

Šiame etape Lietuvą atstovavo du sportininkai – „Super 1600“ klasėje lenktyniavo „ES Motorsport“ komandos narys Ernestas Staponkus su „Volkswagen Polo“ ir Kasparas Navickas su „Škoda Fabia“.

Jau po pirmųjų treniruočių buvo aišku, kad E. Staponkus gali kovoti dėl pačių aukščiausių vietų. Nors kai kurios trasos vietos buvo labai klastingos, Ernestas jau pirmą dieną po pirmųjų laisvų treniruočių parodė trečią rezultatą tarp visų 26 savo klasės konkurentų.

Po kvalifikacinių važiavimų Ernestas Staponkus parodė šeštą rezultatą ir pateko į pusfinalius. Deja, Kasparui Navickui nepavyko. Jis liko tryliktas, o į pusfinalį patenka tik 12 greičiausių sportininkų. Teliko viltis, kad kas nors nestartuos, tada lietuvis būtų galėjęs pakeisti konkurentą, tačiau tokių neatsirado – visų lyderių technika atlaikė kvalifikacijos kovas.

Pusfinalyje E. Staponkus startavo iš trečios pozicijos ir buvo pakilęs į antrą vietą, tačiau padarė nedidelę klaidą – viename posūkyje išslydo į trasos išorę ir nukrito viena pozicija žemyn. Tačiau užimta trečioji vieta leido startuoti finale, mat į jį patenka po tris geriausius dviejų pusfinalių sportininkus.

Žinoma, startas iš šeštos vietos nesuteikė didelių vilčių, bet Ernestui pasisekė puikiai startuoti ir jis pakilo net į ketvirtą vietą. Deja, jau pirmame rate po klaidos jis susidūrė su Rusijos atstovu Timūru Šigabutdinovu ir nukrito į penktą vietą. Rusas tęsti lenktynių negalėjo, o lietuvis pasiekė finišą penktas.

„Nors komanda labai patenkinta šiuo rezultatu, pats esu šiek tiek nusivylęs. Tikrai galėjau pakovoti dėl podiumo. Padariau klaidą ir dėl to nukentėjau. Bet kokiu atveju iki čempionato pabaigos liko dar keturi etapai ir dar niekas neprarasta,“ – po finišo pasakojo „ES Motorsport“ lenktynininkas Ernestas Staponkus.

Po pirmojo etapo Portugalijoje Ernestas buvo aštuntas, o Britanijoje užimta penktoji vieta kilstelėjo lietuvį bendroje įskaitoje iki 6 vietos. Su 30 įskaitinių taškų jis nuo trečioje vietoje esančio esto Janno Liguro atsilieka tik 7 taškais.

Kitas lietuvis – Kasparas Navickas – turi keturis įskaitinius taškus ir iš 38 dalyvių dalijasi 19-20 vietas su estu Siim Saluri.

Kitas Europos ralio-kroso čempionato etapas vyks liepos pirmą dieną Švedijoje.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.