„Mazda RX-VISION“ – gražiausias šių metų koncepcinis automobilis

12_rx-vision_h_screen (1)

Turinas, Leverkusenas, birželio 16 d. Italijoje, Turino mieste vykusioje automobilių parodoje prototipas „Mazda RX-VISION“ koncepcinių automobilių kategorijoje laimėjo apdovanojimą už gražiausią dizainą (2016 Car Design Award). Šis apdovanojimas paskirtas įvertinant „Mazda“ dizaino komandos indėlį automobilių dizaino ateičiai. Tai antrasis apdovanojimas „Mazda“ sportinio automobilio prototipui ir bendrovės dizaineriams. Prizą atsiėmė „Mazda“ dizaino direktorius Europos regionui Kevin Rice.

„Šiuo apdovanojimu įvertinti „Mazda“ komandos pasiekimai ne tik dizaino, bet ir technologijų srityse. Juk būtent technologijos padeda išpildyti mūsų automobilių išvaizdos padiktuotą pažadą“, – sakė Kevin Rice, kurio komanda praėjusį rudenį išsivežė tris apdovanojimus iš automobilių prekės ženklų varžybų (2015 Automotive Brand Contest), kurių vienas buvo ir Metų komandos vardas (Team of the Year). „Po to, kai RX-VISION pasirodė publikai, vis dar gauname begalę atsiliepimų, liaupsinančių jo fantastišką išvaizdą. Tokia žmonių reakcija viršijo visus mūsų lūkesčius.“

RX-VISION užsitikrino pergalę prieš tokius konkurentus-prototipus kaip „Alpine Vision“, BMW 3.0 CSL Hommage, „Pininfarina H2 Speed“ ir „Porsche Mission E“.

Pasaulinis sportinio „Mazda RX-VISION“ prototipo debiutas įvyko praėjusių metų lapkritį Tokijo automobilių parodoje. Neilgai trukus, šių metų sausį, Paryžiuje vykusioje 31-ojoje Tarptautinėje automobilių parodoje jis nuskynė laurus gražiausio automobilių koncepto (Most Beautiful Concept Car of the Year) apdovanojimuose.

Sportinio automobilio RX-VISION aptakios formos įkūnija racionalių ir taupių linijų siekį  ir yra įkvėpti įmonės dizaino filosofijos Kodo – judėjimo sielos. Tačiau jo dizainas užsimena ir apie tai, kas slepiama po variklio dangčiu – naujos kartos SKYACTIV-R rotorinį variklį. „Mazda“ yra vienintelis automobilių gamintojas, pasirinkęs šią neįprastą technologiją, ir po ilgos pertraukos vėl ketinantis prie jos sugrįžti.

2016 m. automobilių dizaino apdovanojimuose buvo dalijami prizai trijose kategorijose, tarp jų – apdovanojimai už gamyboje naudojamas medžiagas bei prekės dizaino „kalbą“. 11 narių komisija, sudaryta iš keturiuose kontinentuose leidžiamų žurnalų apie automobilius redaktorių, nugalėtojus atrinko iš praėjusiais metais pristatytų transporto priemonių.

Automobilių dizaino apdovanojimai pradėti teikti 1984-aisiais, kurį laiką juos organizavo žurnalas Auto & Design. Šių metų konkursas buvo atnaujintas po 19 metų trukusios pertraukos.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.