Drėgmė automobilyje

Šalin aprasojusius langus ir drėgmę

2016-08-13 09-46-36 Скриншот экрана

Aprasoję langai didina eismo įvykių riziką. Mes patarsime, ką daryti, kad jūsų automobilis ir vėl būtų sausas.

Kas rytą tas pats per tą patį: ištraukiame šluostes ir sausiname aprasojusius langų stiklus. Jei žiemą automobilyje atsiranda drėgmė, taip paprastai ji niekur neišnyksta. Tai iš kur atsiranda tas vanduo? Ką daryti, kad automobilis vėl būtų sausas? Atsakymus ir patarimus, ko griebtis, kad niekas negadintų gero matomumo, rasite čia ir dabar.

Automobilyje nebūtinai turi būti kas nors nesandaru – šaltuoju metų laiku drėgmė į saloną patenka kartu su drabužiais ir batais. Langų stiklai dar aprasoja ir dėl užsikimšusių oro įsiurbimo angų ar pasibaigus kai kurių detalių galiojimo laikui. Jeigu priežastis tėra aplaidi automobilio priežiūra, tai ją galima pašalinti keliais rankų judesiais. Sudėtingiau esti tada, jei yra porėtas arba pažeistas durų,
langų ar stoglangių sandarumas – tuomet gali tekti šiuos elementus net pakeisti naujais. Dešinėje rasite penkis patarimus, kaip išlaikyti automobilio saloną sausą.

Viena dažniausiai pražiūrima drėgmės salone priežastis – nešvarus salono filtras, dėl ko automobilio viduje sutrinka būtina oro cirkuliacija. Šį filtrą patariama keisti kas 15 000 kilometrų, o senesniuose automobiliuose jo keitimo intervalas paprastai būna gerokai užsitęsęs. Beje, salono filtrą pasikeisti patiems nesunku net ir niekada to nedariusiems. Daugumoje automobilių visa pakeitimo procedūra užtrunka ne ilgiau kaip pusvalandį. Šis elementas, atsižvelgiant į modelį, būna įmontuotas skirtingose vietose. Šiose nuotraukose matyti VW Golf VII automobilio salono filtro vieta – jis slepiasi po pirštinių dėtuve. Jei pasirinksite filtrą su aktyvuota anglimi, jis neutralizuos ne tik žiedadulkes, bet ir kenksmingas medžiagas. Salono filtrų kaina – maždaug nuo 10 eurų.

2016-08-13 09-50-23 Скриншот экрана

ABL, 2016 m. Nr. 4

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.