„Volkswagen“ palengvino manevravimą su priekaba

DB2016AL00525_large

„Volkswagen“ bendrovė vairavimo pagalbininkų sąrašą papildė Trailer Assist įranga, gerokai palengvinančia manevravimą su priekaba atbuline eiga. Šis pagal užsakymą montuojamas mechaninių ir elektroninių priemonių kompleksas šiuo metu diegiamas naujuose Volkswagen Passat, Tiguan ir Touran automobiliuose. Netolimoje ateityje tikimasi išplėsti modelių skaičių, kuriuose būtų taikoma ši naujovė. Trailer Assist vairavimo pagalbininkas sukurtas išanalizavus šūsnį Volkswagen klientų atsiliepimų ir sumodeliavus tūkstančius keblių manevravimo su priekaba situacijų, žinoma, ir atsižvelgus į priekabos tipą bei pobūdį. Todėl pagalbininko naudą pajus visi priekabų naudotojai, nepriklausomai nuo to, kas prikabinta ant buksyravimo kablio – pripučiama valtis, cisterna su vandeniu, platforma su motociklu, ar būda, kurioje – gyvas arklys.

Automobilyje, kuriame įdiegtas Trailer Assist buksyravimo pagalbininkas, paspaudus šio pagalbininko įjungimo mygtuką, įprasta išorinio galinio vaizdo veidrodėlio reguliavimo rankenėlė tampa ypač jautriu daugiafunkciniu valdikliu.

Būtent juo vairuotojas gali koreguoti automobilio važiavimo kryptį atbulinio manevravimo su priekaba metu. Reaguodama į valdiklio veiksmus ir apdorodama galinės vaizdo kameros tiekiamą informaciją apie situaciją už automobilio bei specialių jutiklių duomenis apie kampą tarp priekabos buksyravimo sijos ir prikabinimo kablio, pagalbinė buksyravimo sistema beveik visiškai perima automobilio vairavimą ir automatiškai valdo elektromechaninį vairo stiprintuvą.

Taigi, būdamas įjungtas, buksyravimo pagalbininkas beveik autonomiškai vairuoja automobilį manevro metu, o vairuotojui lieka tik spausti stabdį arba akceleratorių.

Gamintojo nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.