Po antrųjų lenktynių sustiprėjo intriga Lietuvos kartingo čempionate

Justas Jonusis LKC-2

Sekmadienį prie Elektrėnų įsikūrusiame „Speedway“ kartodrome įvyko antrosios Lietuvos kartingo čempionato (LKČ) lenktynės.

Šiose lenktynėse startavo mažiausieji „Micro“, kiek vyresni „Mini“ klasių dalyviai bei sportininkai su galingais, šešias pavaras turinčiais KZ2 klasės kartais.

Pastarojoje klasėje startavo 14 įvairaus amžiaus lenktynininkų, tarp kurių netrūko įtemptos kovos. Galiausiai LKČ lyderio vardą pavyko išlaikyti Justui Jonušiui.

Kovos nuo starto iki finišo

15-metis vilnietis finaliniame važiavime užėmė antrąją vietą, o pirmąjame LKČ etape Anykščiuose buvo iškovojęs pergalę, todėl iš viso jo sąskaitoje – 73 taškai.  Finaliniame važiavime pirmąją vietą užėmė Paulius Paškevičius ir taip, bendrai surinkęs 71 tašką, priartėjo prie J.Jonušio bendrojoje įskaitoje.

KZ2 klasės pusfinalio važiavime veiksmas prasidėjo vos teisėjui davus lenktynių startą. Iš antrosios vietos startavęs Laurynas Razas uždelsė pajudėti ir taip užblokavo kelią už jo lenktynes pradėjusiam J.Jonušiui.

Tuo tarpu Evaldas Dzialtuvas ir P.Paškevičius išsiveržė į priekį. Tarp abiejų sportininkų užsimezgė tokia intensyvi kova, kad P.Paškevičius apsisuko trasoje, o E.Dzialtuvas padarė jam labai brangiai kainavusią klaidą. Išslydęs už trasos ribų jis kliudė trasą žymintį kūgelį ir gavo 3 sek. baudą.

Todėl pirmas kirtęs finišo liniją E.Dzialtuvas buvo klasifikuotas trečioje vietoje. P.Paškevičius užėmė antrąją vietą, o nugalėtoju netikėtai tapo L.Razas.

Padėjo stabilumas

J.Jonušis visas lenktynes savo poziciją atkakliai gynė nuo Džiugo Tovilavičiaus ir užėmė ketvirtąją vietą, tačiau vairuodamas susižeidė alkūnę.

Nepaisant to, finaliniame važiavime J.Jonušis su P.Paškevičiumi po starto iš karto išsiveržė į priekį. Netrukus juos pasivijo E.Dzialtuvas ir aplenkė J.Jonušį, bet jaunas lenktynininkas jau po poros posūkių atsiėmė poziciją ir išlaikė ją iki pat lenktynių finišo.

„Žinojau, kad finale nėra kelio atgal, turiu lenkti nieko nelaukdamas ir gerai gintis. Įdomu tai, kad ši trasa buvo gana smėlėta, taigi, toks karto reguliavimas, koks veikia kitur, čia neveikia. Man padėjo patirtis užsienio lenktynėse, nes neradome, kas duotų realų greitį, ir neturėjome pakankamai greičio posūkiuose, bet stengiausi važiuoti kuo stabiliau“, – po finišo pasakojo J.Jonušis.

J.Jonušis jau antradienį išskrenda į Ispaniją, Fernando Alonso trasą, kur startuos CIK FIA Europos kartingo čempionato antrosiose lenktynėse.

Trečiąją vietą užėmė L.Razas, nes likus vos trims ratams iki finišo joje važiavusio E.Dzialtuvo kartas sugedo ir sustojo trasoje.

Lietuvos kartingo čempionato KZ2 klasės rezultatai po dviejų etapų:

(Vieta, karto numeris, vardas, pavardė, taškų skaičius)

 

1                    7                    Justas Jonušis                     73

2                    1                    Paulius Paškevičius            71

3                    58                  Džiugas Tovilavičius          55

4                    11                  Laurynas Razas                  50

5                    2                    Evaldas Dzialtuvas            48

6                    92                  Gytis Melzbakas                38

7                    31                  Jaunius Gedzevičius           28

8                    27                  Aloyzas Čekavičius            24

9                    98                  Ignas Misevičius                23

10                  72                  Stanislovas Veilentas         22

11                  17                  Rytis Gumauskas               20

12                  44                  Vytautas Surdokas             16

13                  88                  Rytis Bartusevičius            15

14                  43                  Arvydas Bartusevičius       7

15                  19                  Arvydas Pabrinkis              2

16                  13                  Darius Maciulevičius          0

Vaikams – daugiau patirties

Mažiausiems sportininkams skirtoje „Micro“ klasėje startavo tik keturi lenktynininkai. Pirmąją vietą finaliniame važiavime užėmė Aleksander Sliteris, antrąją vietą – Dovydas Gudelevičius, trečiąją – Laurynas Žadeika, o Edgaras Kelmas nepasiekė finišo.

„Mini“ klasėje startavo šeši lenktynininkai, iš kurių trys varžėsi ir „Micro“ klasėje. Taip įmanoma dėl to, kad abiejose klasėse leidžiamo amžiaus tarpsniai persidengia, todėl jauni sportininkai turi daugiau galimybių varžytis ir praktikuotis.

„Mini“ klasėje finalines lenktynes laimėjo E.Kelmas, antrąją vietą užėmė Ferapont Barinov, o trečiąją – A.Sliteris.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.