Iki „Moterų ralio 2018“ liko du mėnesiai: dalyvių skaičius artėja prie 1000

MotRalis1

Iki „Moterų ralio 2018“ likus lygiai dviem mėnesiams, renginio iniciatoriai ragina dar neužsiregistravusius ekipažus suskubti teikti paraiškas. Organizatorių teigimu, sulaukus gausaus dalyvių skaičiaus, registraciją gali tekti stabdyti anksčiau laiko. Be to, registruotis suskubę ekipažai turės daugiau laiko pasiruošti renginiui – jau kovą laukia pirmasis susitikimas, suplanuota ir kitų renginių.

„Per du registracijos mėnesius sulaukėme virš dviejų šimtų ekipažų paraiškų, dalyvauti jau panoro daugiau kaip aštuoni šimtai dailiosios lyties atstovių. Net trečdalis ekipažų „Moterų ralyje“ dalyvaus pirmą kartą. Panašu, kad klegesio, azarto bei adrenalino šiemet tikrai nepritrūksime“, – džiaugiasi ralį organizuojančios įmonės „Idėjų grupė“ vadovė Neringa Simson.

MR5

N. Simson teigimu, pirmą kartą „Moterų ralyje“ dalyvaujančios moterys domisi, ar nereikia specialaus sportinio pasiruošimo, specialių vairavimo įgūdžių, koks optimaliausias merginų skaičius ekipaže, kaip papuošti automobilį, kaip atrodo kelio knyga.

„Visoms atsakau, kad „Moterų ralis“ – toks renginys, kuriame tiesiog smagu dalyvauti, pabūti su draugėmis, kolegėmis. Raliui ypatingo fizinio ar teorinio pasiruošimo nereikia – galima tiesiog sėsti už vairo ir pasiduoti vairavimo bei nuotykių džiaugsmui“, – sako Neringa.

MR2

Visgi, anot jos, patirtis rodo, kad moterys į bet kokią veiklą žiūri labai atsakingai, ruošiasi iš anksto, planuoja. Todėl šiemet organizatoriai artėjant renginiui rengs papildomų susitikimų, o socialiniuose tinkluose moterims teiks įvairių patarimų. Pavyzdžiui, kaip pasirinkti aprangą, kaip apipavidalinti automobilį, kokios treniruotės galėtų būti naudingos ruošiantis raliui.

Naujokių ekipažams Neringa pataria susitikti dar prieš renginį, paieškoti viena kitos stipriųjų savybių, galbūt net parepetuoti kelyje ir pasirinkti, kuri vairuos, o kuri atliks šturmano vaidmenį. Renginio metu šių rolių be objektyvių priežasčių keisti negalima. Be to, anot jos, reikia priprasti ir prie automobilio. Jei vairuojamas automobilis yra nė karto nebandyta transporto priemonė, reiktų jį išbandyti kelyje, kad vykstant raliui nebūtų nereikalingos įtampos.

MR3

Anot „Idėjų grupė“ vadovės, jau planuojamas renginio maršrutas. „Ralyje kasmet dalyvauja ne tik naujokės, bet ir senbuvės, tad nuolat turime sugalvoti, kaip vis iš naujo jas nustebinti. Kiekvienais metais ieškome naujo, ne mažiau įdomaus bei įspūdingo maršruto. Jau žinome, kuriomis Lietuvos apylinkėmis drieksis trasa, rūpinamės įvairiais suderinimais su atsakingomis institucijomis, ruošiame ralio kelio knygą. Norime, kad visos dalyvės liktų patenkintos“, – teigia Neringa.

Kaip ir praėjusiais metais, šiemet merginos turės įveikti beveik 300 kilometrų. Jų lauks vaizdingos vietovės, istoriniai bei kultūros paveldo objektai, netikėti atradimai, smagios užduotys.

MR4

Ralio organizatorių svarbiausias rūpestis – renginio dalyvių saugumas. „Renginio užduotys sugalvotos taip, kad moterys važiuotų saugiai, neviršytų greičio, laikytųsi kelių eismo taisyklių, įgytų vairavimo keliuose patirties. Siekiame, kad ralyje dalyvautų ir ką tik teisę vairuoti įgijusios moterys. Joms turime specialią – pradedančiojo vairuotojo įskaitą“, – sako N. Simson.

Jei registracija nebus sustabdyta anksčiau laiko, registruotis į „Moterų ralį“ galima iki 2018 m. balandžio 20 d. „Moterų ralis“ vyks balandžio mėn. 28 d., šeštadienį.

Daugiau informacijos apie renginį ir registraciją galima rasti svetainėje www.moteruralis.lt bei socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Moterų ralis“.

MR6

Apie „Moterų ralį“

Nuotaikingas sporto renginys „Moterų ralis“ Lietuvoje organizuojamas nuo 2015 m. Tai analogo Lietuvoje neturintis masiškiausias moterų automobilių sporto renginys, skirtas tik moterims. Vos gimęs šis renginys sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus ir tapo vienu laukiamiausių aktyvių moterų laisvalaikio renginiu.

„Moterų ralio“ vienas tikslų – vairavimo kultūros bei saugumo kelyje didinimas. Ralio varžybos vyksta pagal kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai ir tiesiog gerai praleisti laiką. Kelių šimtų kilometrų trasoje ralio dalyvių laukia ypatingas kraštovaizdis, daugybė lankytinų objektų, įdomūs keliai bei linksmos ir sportiškos užduotys. Dalyvaudamos varžybose moterys įgauna daugiau vairavimo, orientavimosi keliuose patirties.

2017 m. užfiksuotas Lietuvos rekordas – „Masiškiausias moterų autosporto renginys“ (273 ekipažai, kuriuos sudarė 1064 moterys).

MR7

Šaltinis: www.moteruralis.lt

Organizatorių nuotr.

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.