D. Jocius „Pirmąkart savo karjeroje važiuosiu tokius ilgus greičio ruožus“

Arctic Energy WRT komanda_photo Aistė Kirsnytė

Balandžio 6-8 dienomis startuosiančio WRC ketvirto etapo greičio ruožus įvertino lietuviai. Jų teigimu, lauks ne tik ilgi ir sudėtingi greičio ruožai, bet ir itin pavojingos varžybos, reikalaujančios ypatingos koncentracijos bei ištvermės.

Nuo pirmadienio (balandžio 2 d.) iki pat šiandien (balandžio 4 d.) visi WRC ketvirto etapo dalyviai paskyrė greičio ruožų stenogramų surašymui. Ne išimtis ir pirmą kartą Korsikos ralyje Lietuvai atstovaujantis „Arctic Energy World Rally team“ ekipažas.

Po greičio ruožų susirašymų lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius neslepia, kad laukia labai sudėtingas, net pavojingas WRC etapas, kuris pareikalaus ypatingos koncentracijos.

„Tris dienas paskyrėme greičio ruožų susirašymui. Viską įveikėme, tačiau nuovargio labai daug. Kiekvieną dieną tekdavo anksti keltis. Išvažiuodavome 6 ryto ir trasose praleisdavome iki pat vėlaus vakaro. Tad kilometrų pravažiavome labai daug, nors žemėlapyje atrodė, kad viskas bus kompatiška. Visgi realybė kitokia. Matau, kad per lenktynes ištvermės reikės labai daug, – sakė D. Jocius. – Šiandien  turėjome susirašyti 55 km ilgio greičio ruožą. Pirmą kartą savo lenktyniavimo karjeroje važiuosiu tokius ilgus greičio ruožus. Vien susirašyti vienam tokiam greičio ruožui užtruko 2 valandas. Neįsivaiduoju kaip reikės jį pravažiuoti”.

Sportininkai taip pat įsitikino, kad Korsikos ralis pelnytai yra vadinamas „dešimties tūkstančių posūkių“ raliu.

„Bus labai daug pavojingų vietų, skardžių, posūkių. Kai kuriems jų net neturime susirašę metrų. Tiesiog iš vieno posūkio važiuojame į kitą. Nusimato labai daug darbo prie vairo“, – teigė „Arctic Energy World Rally team“ pilotas.

Kad laukia ypatingai sunkus ir pavojingas WRC etapas, byloja ir prieš pat varžybas lyderio Thierry Neuville bei kitų sportininkų patirtos avarijos. Jas sportininkai patyrė testuodami savo automobilius.

Deividas Jocius_photo Aistė Kirsnytė

Pasak D. Jociaus, tai ne tik aukštos vietovės, pavojingos ir slidžios vietos, bet ir besikeičiančios oro sąlygos daro įtaką netikėtiems incindentams trasose.

„Susirašant 55 km ilgio greičio ruožą, sąlygos keitėsi net kelis kartus. Tai lijo, tai saulė šviečia, tai rūkas, tai sausa. Dėlto viską reikia labai gerai įvertinti ir pasirinkti viduriuką tarp saugaus greičio ir greito važiavimo“, – komentavo D. Jocius.

Ralis startuos balandžio 6 dieną (penktadienį), o finišuos balandžio 8 dieną (sekmadienį). Tuo tarpu balandžio 5 dieną (ketvirtadienį) ketvirto WRC etapo dalyviai galės jėgas bei sportinius automobilius išbandyti bandomajame 5,45 km ilgio greičio ruože. Iš viso sportininkai per tris ralio dienas įveiks 333, 48 kilometrus arba 12 greičio ruožų. Iš jų teks pravažiuoti netgi du labai ilgus greičio ruožus – 49 ir 55 km ilgio.

Lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius startuos „Peugeot 208 R2” automobiliu – tokiu pačiu, su kuriuo dalyvavo ir pirmajame bei antrajame WRC etapuose. Lietuvių startinis numeris – 113. Visgi teisėjai planuoja sportininkus kilstelti aukščiau, įvertinus jų rezultatus prieš tai dalyvautuose WRC etapuose.

www.auto-bild.lt

ĮDOMIOS NUORODOS

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.