Po 11 metų pertraukos WRC Korsikos ralyje vėl startuoja lietuviškas ekipažas

Arctic Energy WRT paskutiniuose greičio ruožuose_Monte Karlo ralyje

Kol visa Lietuva šventė Šv. Velykas bei džiaugėsi buvimu su šeima, lenktynininkai Deividas Jocius ir jo šturmanas Donatas Zvicevičius Korsikos saloje tvarkėsi administracinius formalumus ketvirtajam startui Pasaulio ralio čempionate.

Balandžio 6-8 dienomis, po 11 metų pertraukos Lietuvos autosporto gerbėjai galės vėl stebėti kaip lietuviškas ekipažas susikaus su dar 91 varžovu ketvirtajame WRC etape – „Corsica Linea Tour de Corsica 2018”.

Pirmą kartą lietuviai startavo 2007 metais

Pirmą kartą lietuviškos pavardės Korsikos ralyje, kuris dar yra žinomas kaip „dešimties tūkstančių posūkių“ ralis, nuskambėjo 2007 metais. Tuomet savo jėgas šiame WRC etape išbandė Vilius Rožukas drauge su Audriumi Šošu. Lietuviai varžėsi „Junior WRC“ (JWRC) grupėje ir „A6“ klasėje, pilotuodami „Citroen C2 R2” klasės sportinį bolidą.

Beje, V. Rožukas ir A. Šošas yra vieninteliai lietuviai iki šiol dalyvavę WRC Korsikos ralio etape. 2007 m. Lietuvai atstovavę sportininkai pademonstravo 55-ą rezultatą bendroje įskaitoje. JWRC grupėje užėmė 14-ą vietą, o A6 klasėje buvo 11-i.

Tad po 11 metų pertraukos Lietuvos autosporto gerbėjai galės vėl sekti Lietuvai atstovausiančio ekipažo rezultatus Korsikos ralyje. „Arctic Energy World Rally team“ komandos vardu važiuosantiems Deividui Jociui ir Donatui Zviceviciui tai jau bus ketvirtas startas iš eilės WRC čempionate.

Greičio ruožai primena Monte Karlo ralio trasą

Beje, pirmą kartą „Tour of Corsica“ ralis buvo surengtas 1956 metais, tačiau į pasaulio ralio čempionato kalendorių šis ralis buvo įtrauktas tik 1973 metais. Tai bus bene pirmoji WRC sezono asfaltinė ralio trasa po apledėjusių Monte Karlo kelių, Švedijos sniegynų ir žvyruotos dangos bei dulkių Meksikoje.

„Arctic Energy World Rally team“ komandos lenktynininko Deivido Jociaus teigimu, Korsikos ralio greičio ruožai, kažkuo primena Monte Karlo ralio trasą.

„Šiandien turėjome pirmąją greičio ruožų susirašymo dieną. Trasa turi labai daug panašumų į Monte Karlo greičio ruožus. Ji driekiasi kalnais, serpantinais, labai vingiuota, daug posūkių. Pirmas įspūdis – toks tarsi neseniai jau važiavome šiais keliais. Dėlto nejaučiame ypatingai papildomo streso, kad važiuosime naujame etape. Manau, kad galėsime jaustis pakankamai komfortiškai lenktynių dienomis, nes bus kažkas jau matyta, patirta“, – sakė D. Jocius.

Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius

Didelė konkurencija

Visgi lietuviai nelinkę atsipalaiduoti. Mat, konkurencija bus itin didelė. Iš viso Korsikos ralio dalyvių sąraše yra 92 užsiregistravę ekipažai. Pasak ralio organizatorių, tai bene didžiausias dalyvių sąrašas šiame sezone bei per pastaruosiuos paskutinius 3 metus Pasaulio ralio čempionate.

„Arctic Energy World Rally team“ komandos sportininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius varžysis gausiausioje „RC4” klasėje. Joje sportininkai turės net 23 konkurentus, iš kurių net 9 prancūzų ekipažai, itin gerai pažįstantys šio ralio trasas.

Tikslas – finišas

Ne itin linkęs kalbėti apie tikslus, lenktynininkas Deividas Jocius atskleidė, kad vienas pagrindinių uždavinių yra finišuoti.

„Nesinori labai kalbėti apie tikslus ir užbėgti įvykiams už akių. Mums yra labai svarbus finišas. Tikrai nesikarsčiuosime ir ieškosime auksinio viduriuko tarp saugaus bei greito važiavimo, nes be finišo mūsų ekipažui yra taip pat svarbu susirinkti kuo daugiau neįkainojamos informacijos ateitiems startams“, – apie tikslus kalbėjo „Arctic Energy World Rally team“ komandos lenktynininkas.

Ralis startuos balandžio 6 dieną (penktadienį), o finišuos balandžio 8 dieną (sekmadienį). Tuo tarpu balandžio 5 dieną (ketvirtadienį) ketvirto WRC etapo dalyviai galės jėgas išbandyti bei prasitestuoti automobilius bandmajame 5,45 km ilgio greičio ruože.

Lenktynininkai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius startuos „Peugeot 208 R2” automobiliu – tokiu pačiu, su kuriuo dalyvavo ir pirmajame bei antrajame WRC etapuose. Lietuvių startinis numeris – 113.

 www.auto-bild.lt

ĮDOMIOS NUORODOS

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.