SEAT planas – kas pusmetį po naują modelį

2018_SEAT_range

Ispanijos automobilių gamintojas SEAT atskleidė savo artimiausios ateities planus. Pastaraisiais metais išgyvenanti pakilimą kompanija paskelbė, kad iki 2020-ųjų metų kas pusmetį visuomenei pristatys po naują modelį. Pirmieji du  – tai SEAT „Tarraco“ ir CUPRA „Ateca“, kurie prekyboje pasirodys dar iki šių metų pabaigos.

Kitais metais pirkėjai jau galės įsigyti naujos kartos „Leon“ modelį, kuris prekybos salonuose pasirodys iš karto dviejų tipų kėbulu – kaip penkiaduris hečbekas ir kaip universalas, kurį ispanai tradiciškai vadina ST.

2020-aisiais metais SEAT kompanija pradės gaminti pirmąjį savo istorijoje elektra varomą automobilį. Jis bus gaminamas ant motininės „Volkswagen“ kompanijos MEB platformos ir pilnai pakrautais akumuliatoriais galės nuvažiuoti iki 500 km.

SEAT vis daugiau dėmesio skirs elektra varomiems automobiliams bei jau dabar kuria hibridines kai kurių modelių versijas. Pavyzdžiui, naujos kartos „Leon“ modelis turės ir hibridinę pavarą. Tai bus taip vadinama „plug-in“ hibridinė versija, kuri varoma tik akumuliatoriais galės nuvažiuoti mažiausiai 50 km.

Tačiau tuo pat metu ispanai žada daug dėmesio skirti ir vidaus degimo varikliams, ypač populiarėja šio gamintojo automobiliai, varomi gamtinėmis dujomis (CNG).

2017-ieji – rekordų metai

SEAT kompanija itin sėkmingai baigė 2017-uosius metus. 2016 metai kompanijai buvo rekordiniai, tačiau praeitais pavyko pasiekti dar daugiau. Kompanijos pelnas išaugo 21,3 procentais ir pasiekė 281 milijoną eurų, nors vos prieš keletą metų kompanija buvo nuostolinga.

SEAT pasiekė rekordinę apyvartą – daugiau kaip 9,5 milijardo eurų ir tai dar vienas kompanijos rekordas. Pernai pasiektas automobilių pardavimo rekordas – pirkėjai įsigijo 468400 naujų SEAT automobilių ir tai lėmė, kad ši Ispanijos kompanija tapo viena sparčiausiai populiarėjančių automobilių markių Europoje.

Ši sėkmė buvo nulemta ir rekordinių investicijų. Į naujų modelių kūrimą bei gamybos modernizavimą buvo investuota didžiausia suma nuo pat kompanijos įkūrimo – net 962 milijonai eurų.

Šios kompanijos gamykloje Martorelio mieste Ispanijoje gaminami ne tik SEAT automobiliai – čia renkami Audi Q3, kurį šiais metais konvejeryje pakeis naujos kartos Audi A1 modelis. Šiuo metu SEAT gamyklos gamybos apimtys siekia net 95 procentus ir tai yra vienas geriausių rodiklių Europoje. Tai reiškia, kad SEAT kompanijos gamykla dirba praktiškai pilnu pajėgumu.

Šiuo metu kompanija turi prekybos atstovybes 80 pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą, kur ją oficialiai atstovauja UAB „Autojuta“. Šiuo metu SEAT yra didžiausias Ispanijos eksportuotojas – devyni iš dešimties pro gamyklos vartus išvažiuojantys automobiliai parduodami ne Ispanijoje.

SEAT yra vienintelis automobilių gamintojas Ispanijoje, kuris ne tik gamina, bet ir kuria automobilius šioje šalyje. Šiuo metu „SEAT Group“ įmonių grupėje dirba beveik 15 000 žmonių.

www.auto-bild.lt

ĮDOMIOS NUORODOS

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.