Svajonės link – su elektromobiliu

vaikai

Atvykstantys į didžiausiąjį mūsų vasaros kurortą jau pastebėjo, jog pirmąjį gegužės penktadienį prasibrauti link jūros tilto tampa gerokai sunkiau.

Ne todėl, kad sinoptikai žadėtų 30 laipsnių karštį ar įšilusią, tarsi arbata, jūrą, viliojančią pusę Lietuvos… Priežastis gerokai proziškesnė – penktadienio popietę Palangoje prie jūros tilto, Jūratės ir Kastyčio skvere, vyks „ERGO vaikų elektromobilių lenktynės“, pagal tradiciją vainikuojančios „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius – Palanga“ didžiąsias elektromobilių varžybas.

Nors savo lenktynėse varžosi arti šimto vaikų, tačiau jų palyda keleriopai gausesnė. Mažuosius lenktynininkus atlydi ne tik tėveliai, bet ir broliukai bei sesutės, dėdės ir tetos, suformuojantys nemenką minią. O kur dar pulkas sirgalių, neabejingų čia verdančioms tikroms batalijoms, kunkuliuojančioms tikroms, nesuvaidintoms emocijoms ir, deja, tikroms ašaroms.

„Pernai Jonavoje tokiose lenktynėse debiutavo 2,5 metų vaikas ir nugalėjo!- pasakoja „ERGO vaikų elektromobilių lenktynes“ rengiančio automobilių sporto klubas „Žaibelis“ vadovas Edvinas Preckailo. – Mane labiausia džiugina, kad kasmet keičiasi šių lenktynių dalyviai, kurie ne tik vis jaunėja, bet ir pastebimai tobulėja.“

Pasak vaikų lenktynių vadovo, mažiesiems tai ne vien puiki, nieko nekainuojanti atrakcija. Tereikia tėveliams savo atžalas užregistruoti puslapyje minidrag.lt ir laukti organizatorių kvietimo atvykti į Palangą.

Kaip ir anksčiau, visi jaunieji lenktynininkai pagal jų amžių bus suskirstyti į tris grupes: „Mikro drag“, „Slalom“ ir „Mini drag PRO“. Šioje, vyriausiųjų grupėje vyks ir kvalifikacinės bei atrankos lenktynės, o jų puošmena, žinoma, taps finaliniai važiavimai, į kuriuos, tikėtina, prasibraus stipriausieji.

Organizatoriai dar priima paraiškas į vaikų lenktynes, o visus jau aplenkė vilnietis Dominykas Juozėnas, kuris pirmasis užpildė paraišką ir pirmasis gavo kvietimą į Palangą.

Nors Dominykui dar tik penkeri, tačiau „apetitu“ berniukas tikrai nesiskundžia. Mat jis pareiškė norą varžytis visose trijose grupėse, mesdamas pirštinę gerokai, tame tarpe ir perpus  vyresniems varžovams.

„Tai ne pirmas kartas, kai Dominykas kaunasi trim frontais, – pasakoja jaunojo lenktynininko mama Sandra Juozėnienė. – Pernai paskutinėse sezono lenktynėse Upninkuose Dominykas varžėsi irgi trijose klasėse ir visose po lenktynių kopė ant nugalėtojų pakylos, kur buvo apdovanotas visų trijų spalvų medaliais“.

Mažąjį elektromobiliuką Dominykas pamėgo nuo trejų metų. Dabar jis turi nuosavą tokią transporto priemonę ir mielai su ja suka ratus parkuose, savo sode ir kitose uždarose teritorijose.

Nors jis myli ir mėgsta elektromobiliuką, tačiau tikrojo elektromobilio Dominykas dar neplanuoja vairuoti.

„Svajoju tapti policininku ir tada su elektromobiliu gaudyti vagis ir kitokius nusikaltėlius“ – sako penkiametis Dominykas, pirmasis tapęs tikruoju „ERGO vaikų elektromobilių lenktynių“ dalyviu ir nekantriai laukiantis varžovų.

Organizatorių nuotr.

www.auto-bild.lt

ĮDOMIOS NUORODOS

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.