Kaip žiemą pasirūpinti savimi, savo daiktais ir automobiliu

Populiarios lietuviškos el. parduotuvės apklausa atskleidė, jog net du trečdaliai lietuvių šaltuoju metų laiku laisvalaikį mėgsta leisti lauke. Tai įrodo ir didelio susidomėjimo sulaukiantis žiemos festivalis „Winter Rally“, kuris pritraukia šaltuko nepabūgusias žiūrovų minias.

Kad laisvalaikį leidžiant lauke nesušaltumėte, jūsų daiktai nesugestų, o kelionės tikslas automobiliu būtų sklandžiai pasiektas, siūlome atkreipti dėmesį į pačias svarbiausias taisykles.

 

Apranga – svarbu ir kiekybė, ir kokybė

Ar žinojote, jog net 60 % visos žmogaus kūno šilumos išspinduliuojama per galvą, o pėdose yra daugybė receptorių, tiesiogiai susijusių su kitais organais? Jeigu šąla kojos – šąla visas organizmas! Tam kad būtumėte pasiruošę praleisti visą dieną lauke esant temperatūrai žemiau nulio, būtina pasirūpinti kiekviena aprangos detale.

Svarbiausia taisyklė renkantis rūbus – natūralumas. Nesivaikykite stilingų dizaino sprendimų, geriau rinkinės natūralių medžiagų rūbus (pavyzdžiui, vilnonius), kurie jus tikrai apsaugos nuo šalčio. Niekada neprašausite pirmuoju rūbų sluoksniu pasirinkę termorūbus. Ant jų galite vilktis šiltus viršutinius rūbus, o paskutinis rekomenduojamas sluoksnis – vėjo neperpučiama striukė ir kelnės.

Atkreipkite dėmesį ir į mažiausias detales. Pasirinkite tokią kepurę, kuri tinkamai uždengtų ausis, o šalikas – burną. Taip pat planuojat ilgesnį laiką praleisti lauke, pirštuotas pirštines palikite namie ir pasiimkite kumštines – jos labiau apsaugos jūsų rankas. Dar geriau – mūvėkite abi poras pirštinių ir dvi poras kojinių.

Taip pat pamirškite dietas – leiskite sau valgyti kaloringesnį maistą nei šiltuoju metų laiku, gerkite karštus gėrimus. Jokiais būdais nevartokite alkoholinių gėrimų, taip pat nerekomenduojama rūkyti. Alkoholis plečia kraujagysles, o nikotinas sutrikdo kraujotaką, todėl tai gali lemti greitesnį kūno atvėsimą. O svarbiausia – nepamirškite judėti!

 

Kad įrenginiai „neperšaltų“

Turbūt pastebėjote, jog lauke esant šaltukui, telefonas, planšetė ar kiti elektroniniai prietaisai veikia lėčiau, jų veikimas neretai stringa. Taip yra, nes dauguma elektroninių prietaisų geriausiai veikia esant 0–35 °C temperatūrai. Jeigu lauke yra -20 ir žemesnė temperatūra, įrenginius rekomenduojama išjungti, nes jie gali ne tik strigti, bet ir nepataisomai sugesti. Šaltis ypač pavojingas įrenginiams su skilusiais ekranais – pro tarpus šaltis prasiskverbia dar lengviau.

Siekiant apsaugoti savo daiktus, prietaisus rekomenduojama laikyti dėkluose, kurie uždengtų visas jungtis. Taip pat siūloma telefonų ar kitų įrenginių nelaikyti kuprinėse, rankinėse. Jiems saugiau bus jūsų vidinėse striukės kišenėse, kelnių kišenėse ar kitose vietose, esančiose arčiau kūno. Taip pat venkite naudotis elektroniniais prietaisais sningant – per jungtis gali patekti drėgmės ir sugadinti jūsų daiktą.

 

Būkite pasiruošę dar prieš sėsdami į automobilį

Žiemą daugelis bagažinėje vežiojasi užvedimo laidus („krokodilus“), galbūt ir buksyravimo lyną. Tai svarbūs šaltojo periodo aksesuarai, esantys kone kiekvieno vairuotojo sąraše. Tačiau saugumas prasideda ne nuo daiktų, o… Nuo jūsų aprangos.

Daug rūbų sluoksnių, stora striukė, pirštinės – tai tipinė žiemos apranga. Tačiau turbūt pritarsite, jog būtent ši apranga kelia nepatogumus vairuojant: sunku pasisukti, slysta rankos ir t. t. Vairuojant nusiimkite kepurę ar gobtuvą, taip pat medvilnines ar vilnones pirštines pasidėkite šalimais ir už vairo mūvėkite pirštuotas odines – tuomet rankos nenuslys nuo vairo. Nepamirškite ir gerai nusikratyti batų prieš lipant į automobilį. Nusikračius rekomenduojama batų padus patrinti į kilimėlius, kad neliktų jokio sniego. Taip išvengsite kojų nuslydimo nuo pedalų.

Būtiną daiktų sąrašą papildykite kastuvu, telefono įkrovikliu, šilta antklode, smėlio ir druskos mišiniu. Kastuvas ir smėlio mišinys gali padėti išsikapstyti užstrigus. Jeigu patiems užklimpus išvažiuoti nepavyks, antklodė neleis sušalti laukiant pagalbos.

Pirmasis Lietuvos ralio čempionatas „Winter Rally“ vyks Utenos ir Molėtų apylinkėse 2019 m. sausio 25–26 dienomis. Bilietus įsigyti ir daugiau informacijos apie renginį, nemokamą koncertą, atnaujintus greičio ruožus ir festivalio miestelį rasti galite oficialioje organizatoriaus svetainėje www.winterrally.lt.

www.auto-bild.lt

ĮDOMIOS NUORODOS

SKELBIMAS

Autobild.lt kontaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.