Šių metų Dakare – rekordinis skaičius moterų

Perujietė

Remiantis Dakaro organizatorių duomenis šiais metais prie vieno sunkiausių pasaulyje bekelės maratonų starto linijos stojo rekordinis skaičius moterų. Motociklininkės, pilotės, šturmanės ir mechanikės lenktyniniuose sunkvežimiuose sieks pagrindinio savo tikslo – sėkmingai pasiekti Dakaro finišą.

6 motociklininkės, iš kurių 2 startavo sunkiausioje vadinamojoje „vienišių“ klasėje (joms per visą ralį niekas negalės padėti, nebent tik kolegos lenktynininkai). Viena moteris Peru kopas šturmuos su keturračiu. 9-ias randame automobilių ir bagių klasėse. Šiais metais net du ekipažai yra 100 proc. moteriški – juose tiek pilotė, tiek šturmanė yra moteris. Ir net dvi moteris galima rasti sunkvežimių komandose.

Dalis Dakare dalyvaujančių moterų yra tikros šio bekelės maratono vilkės, jame startavusios ir finišavusios ne vieną kartą. Patyrusios motociklininkės ispanė Laia Sanz ir olandė Mirjam Pol nepaisant prasto pasiruošimo per 2018 metus (Laia buvo užklupusi pavojinga infekcinė liga, neleidusi ilgą laiką treniruotis, o Mirjam gydėsi rimtas praėjusių metų Dakare patirtas traumas) stos prie starto linijos bei tikisi finišuoti, nors didelių tikslų sau šį kartą ir nekelia.

Šis Dakaras neapsieina ir be daugkartinės dalyvės italės Camelia Liparoti. Tik šiais metais moteris Peru smėlynus šturmuos su nauju šturmanu, tiksliau šturmane, ne ką mažiau Dakare patyrusia ispane Rosa Romero Font (beje, ji yra vieno stipriausių Dakaro pilotų Nani Roma žmona).  Šio ekipažo automobilį lengva atpažinti – jis Dakare beveik vienintelis toks ryškiai rožinis. Italės ir ispanės tandemas šiais metais yra ne vienintelis šimtu procentu moteriškas. 2019 metų Dakaro finišą , pasikinkiusios bagį, bandys pasiekti dvi vokietės – šio ralio naujokė pilotė Annett Fischer ir šturmanė Andrea Peterhansel. Beje, Andrea yra labai gerai žinoma Dakare tiek dėl savo pasiekimų čia lenktyniaujant motociklu, automobiliu ir net sunkvežimiu, tiek dėl to, jog ji yra Dakaro legendos Stephane Peterhansel žmona.

Šiųmetiniame Dakare yra ir dvi moterys, panorusios jį išbandyti maksimaliai. Motociklininkės rusė Anastasiya Nifontova ir ispanė Sara Garcia startavo pasunkintoje vienišių kategorijoje, vadinamoje „Original by Motul“. Šios moterys lenktyniauja neturėdamos jokios pagalbos iš šalies – yra pačios sau pilotės, šturmanės, technikės, o jeigu reikia, ir žinutes į socialinius tinklus pačios turės rašyti. Nifontovai tai antrasis Dakaras, o ispanė – naujokė.

Dalyvių gretose sutinkame ir Dakare jau spėjusią apšilti bei trečią kartą automobiliu čia startavusią jaunąją ispanę Cristina Gutierrez Herrero. Gležnutė moteris sugebėjo finišuoti jau du kartus, tikėkimės, sėkmingi jai bus ir šie metai.

Tuo tarpu pietų amerikiečiai didžiuojasi ir serga už dvi moteris – perujietę Fernanda Kanno ir iš Paragvajaus kilusia Andrea Patricia Lafarja Bittar. Abi jos Dakare pilotuoja automobilius. Perujietė, praėjusiais metais dėl sveikatos problemų nefinišavusi Dakaro, dabar yra nusiteikusi ryžtingai. Gyvenime dirbanti žurnaliste moteris savo Dakaro misiją yra pavadinusi „Nuo 0 iki Dakaro“.  „Be galo džiaugiuosi savo pavyzdžiu galėdama įkvėpti žmones siekti savo tikslų ir svajonių“, – sako Fernanda. Garsiomis ovacijomis ir šūksniais tautiečiai ją sveikino pasirodžiusią ant Dakaro ralio starto podiumo. Apimta stiprių emocijų, mergina suskubo nuo skruostų braukti ašaras. Ne mažiau karingai nusiteikusi ir Andrea, ji irgi turi tikslą tikslą tapti pirmąja Paragvajaus moterimis įveikusia Dakarą.

Jei įdomu, dalinuosi Dakaro moterų starto numeriais. Sekdami „General Financing team Pitlane“ ir Benedikto Vanago pasiekimus Dakare, žvilgtelėkite ir kaip seksis moterims šiame sudėtingame ir dažniausia vyrišku laikomame iššūkyje. Papasakosiu ir aš dar daugiau šių išskirtinių moterų istorijų.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.