2012 m. „Auksinio vairo“ rinkimai

Kurio gamintojo naujas modelis šiemet labiausiai vertas „Auksinio vairo“ statulėlės? „Auto Bild“ žurnalų šeima kaip ir kasmet skelbia geriausio metų automobilio rinkimus.

Asfaltas, bazalto danga, betonas, žvyrkelis, netašytų akmenų grindinys, bekelė ir duobėtas kelias. Ilgos vingiuoto kelio atkarpos, siauri vingiuoti keliukai, staigių posūkių ir S formos vingių gausa, važiavimas per vandenį… Visa tai įsitenka į 65 km testavimo trasą, užimančią 5,5 kv. km teritoriją. Čia neliks neatskleista jokia bandomo automobilio silpnybė.
Speciali „Fiat/Pirelli“ bandymų trasa Italijos Baloko mieste (netoli Turino) siūlo viską, ko trokšta kiekvienas automobilius testuojantis ir vertinantis vairuotojas. Būtent tokiuose keliuose išaiškėja net menkiausi naujų modelių važiuoklės trūkumai, iš prietaisų skydelio pasigirsta lyg gyvatės barškuolės uodegos barškaliukų skambesys, kurio neišgirsti tikrai neįmanoma. Visi šioje trasoje laukiantys išbandymai skirti ne silpnų nervų vyrukams. Čia beveik 50 „Auksinio vairo“ teisėjų komandos narių, tarp kurių paprastai yra ir ne viena moteris, turi gerokai paprakaituoti. Beje, automobiliai bandomi ne tik kelyje, bet ir nuodugniai apžiūrimi pakelti ant keltuvo. Žodžiu, pro teisėjų akis neprasprūsta nė menkiausias naujo modelio trūkumas. Ir tai nenuostabus – juk renkamas geriausias naujas metų modelis, o tokie titulai bet kam nedalinami…

Kaip renkami metų geriausieji
Kaip supratote, ir vėl atėjo metas rinkti kiekvienos klasės geriausius šių metų naujus automobilius, kuriems atiteks „Auksinio vairo“ statutėlė. Dėl šių garbingų apdovanojimų šiemet rungsis 44 nauji modeliai. Jie suskirstyti į šešias klases: maži, kompaktiniai, vidutinės klasės ir dideli automobiliai, SUV ir vienatūriai. Kaip įprasta, skaitytojai pirmiausiai turės nuspręsti, kuris iš kiekvienos grupės pretendentų vertas savo klasės nugalėtojo vardo, o paskui iš šio šešeto jiems teks išrinkti absoliutų konkurso nugalėtoją.
„Auksinio vairo“ rinkimai susideda iš dviejų etapų. Pirmame dalyvauja Europoje leidžiamų „Auto Bild“ žurnalų grupės skaitytojai, antrajame į darbą kimba kompetentinga komisija.
Pirmiausiai kiekvienos iš rinkimuose dalyvaujančių valstybių skaitytojai išrinks nacionalinius “Auksinio vairo” atskirų šešių kategorijų nugalėtojus ir vieną absoliučiai geriausią. Kiekvienos klasės pretendentams į nugalėtojo titulą galima skirti tik po vieną balsą, o absoliučiai geriausias renkamas iš šešių nugalėtojų pagal klases.
Antras etapas vyks šių metų spalio pirmąją Italijoje, kur į lemiamą kovą susirinkusius nacionalinių turų laimėtojus jau vertins žiuri: „Auto Bild“ žurnalų vyriausieji redaktoriai, technikai, lenktynininkai ir garsūs žmonės. Tiesa, komisija vertins tik keturių klasių finalininkus – mažų, kompaktinių, vidutinės klasės ir didelius automobilius bei SUV atstovus. Kabrioletų ir vienatūrių nugalėtojus lems tik skaitytojų balsai.
Kiekviena žiuri grupė vertins tas savybes, apie kurias nusimano geriausiai. Pavyzdžiui, technikai vertins automobilių poveikį aplinkai, saugumą, kainos ir kokybės santykį. Lenktynininkai – variklio, važiuoklės, vairo mechanizmo, stabdžių, transmisijos darbą. Garsenybės, be abejo, dizainą, erdvumą, sėdėjimo patogumą, ergonomiką. O ką darys vyriausieji redaktoriai? Jie atliks sunkiausią darbą – turės įvertinti visus šiuos kriterijus. Metų geriausieji, kuriems bus įteiktos „Auksinio vairo 2012“ statutėlės, bus paskelbti lapkričio 7 dieną Berlyne.

Balsavimas – tik internetu
„Auto Bild Lietuva“ skaitytojų balsavimas vyks tik internetu iki šių metų rugsėjo 2 d. 24 val. Kviečiame aktyviai dalyvauti „Auksinio vairo“ rinkimuose – trijų teisingai atspėjusiųjų absoliutų čempioną ir šešis savo klasės nugalėtojus laukia „Auto Bild Lietuva“ žurnalo prenumerata.

Taip atrodo “Fiat/Pirelli” trasa Italijoje, kurioje automobiliai bus bandomi spalio pradžioje. Testuojamiems modeliams teks paragauti ne tik asfalto, bet ir bekelės malonumų

Artėjant rudeniui artėja ir kasmetinė automobilių pasaulio oskarų įteikimo ceremonija. Kam šiemet atiteks „Auksinio vairo“ statulėlės paaiškės lapkričio 7 dieną Berlyne.

Pasirinkite automobilius už kuriuos balsuojate:

foto

foto

foto

foto

foto

foto


ĮDOMIOS NUORODOS

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.