Frankfurto automobilių parodoje „Fiat“ grupės naujienos

AR_MiToMultiAirQuadrifoglioVerde_09_17

Rugsėjo 15-27 d. Vokietijoje vyksta vienas svarbiausių automobilių pramonės renginių – Tarptautinė 63-ioji Frankfurto automobilių paroda. Kiekvienas iš italų koncernui „Fiat Group Automobiles“ priklausančių prekės ženklų – „Fiat“, „Alfa Romeo“, „Lancia“ ir „Abarth“ – Frankfurte turės atskirus stendus, atskleisiančius specifinę kiekvieno ženklo prigimtį, tačiau visus juos jungs bendra koncepcija „Pasaulis, kokio norėčiau“ (The World I‘d Like).

„Fiat Group Automobiles“ koncerno aplinkosauginiai įsipareigojimai – pagrindinė varomoji jėga, skatinanti kurti ir turėti plačiausią ekologiškų variklių gamą. Jau antrus metus iš eilės „Fiat“ automobilių CO2 emisija buvo mažiausia. 2008 m. parduotų automobilių emisijos vidurkis tesiekė 133,7 g/km.

Šiemet į pasaulį „Fiat“ nusprendė pažvelgti vaikų akimis. Ateities verslas jau šiandien turi įsiklausyti į vaikų – būsimų klientų – norus, nes jie užaugę kurs gražesnį ir draugiškesnį aplinkai pasaulį. „Fiat“ automobilių prekės ženklui vaikai kūrė žalią ir atvirą miestą: debesys, gėlės ir namai nukels parodos lankytojus į didžiulį popierinį pasaulį, kur vaikai išreiškė savo ateities viltis ir norus gyventi draugiškai su aplinka. Tarp vaikų įsivaizduotų namų ir miesto parkų bus pristatomi automobiliai, kuriuose pritaikytos naujosios technologijos atspindi ir vaikų norą gyventi švaresniame pasaulyje.

Puntoevo_09_17

Frankfurte pagrindiniu „Fiat“ stendo traukos centru neabejotinai taps „Fiat Punto Evo“, pakeitęs „Fiat Grande Punto“. Pavadinime esantis žodelis „evo” simbolizuoja šio modelio evoliuciją technologijų, aplinkosaugos ir dizaino srityse. „Punto Evo“ pristatomas su plačia „Euro 5“ standartus atitinkančia variklių gama. Išskirtiniai šioje gamoje bus 1,3 l antrosios kartos „Multijet“ technologijos dyzelinis agregatas bei 1,4 l revoliucinės „MultiAir“ technologijos dviejų cilindrų benzininis variklis. Pastarasis, lyginant su analogiško darbinio tūrio įprastais benzininiais varikliais, išvysto 10 procentų didesnę galią ir tiek pat sumažina degalų sąnaudas ir CO2 emisiją.

Naujojo „Punto Evo” ypatybė – „Start&Stop” sistema, esanti standartinės įrangos sąraše su visais „Euro 5“ reikalavimus atitinkančiais varikliais. Ji laikinai atjungia variklį trumpo sustojimo metu, pavyzdžiui, transporto grūstyje, kas leidžia sutaupyti iki 15 procentų degalų bei atitinkamai sumažinti taršą judriausiose miesto vietose.

Be to, „Punto Evo“ gali būti užsakomas su pačia naujausia komunikacijos sistemos „Blue&MeTM“ versija, kurią „Fiat Group Automobiles“ sukūrė su navigacinių sistemų gamintojų lyderiu Europoje „TomTom“. Sistemoje integruota ir naujoji „eco:Drive Info“ programa, realiu laiku vairuotojui pateikianti informaciją apie tai, kiek sudeginta degalų, kiek į aplinką išmesta teršalų ir patarianti, kaip reikėtų keisti vairavimo techniką.

fiat500_09_17

Frankfurto automobilių parodos stende lankytojų akį trauks ir tik vasaros viduryje pristatytas „Fiat 500” kabrioletas „Fiat 500 C“, kuris itin primena 1957-ųjų „Cinquacento“ atviru stogu. Nuo kitų šio meto kabrioletų „500 C“ skiriasi tuo, kad galima nustumti tik medžiaginę stogo dalį. Be to, novatoriškas slankaus stogo mechanizmas padėjo išsaugoti ir automobilio saugumo savybes ir galimybę naudotis juo ištisus metus, nepriklausomai nuo metų laiko.

Dėmesį patrauks ir stilistiškai bei techniškai atnaujintas „Fiat Sedici“. Jo variklio gamą papildžius dviem naujais agregatais – benzininiu 1.6 l 16V 120 AG ir dyzeliniu 2.0 l 16V „Multijet“ 135 AG, išskiriančiu į aplinką CO2 vos 129 g/km – atnaujintas „Sedici“ tapo ekologiškiausiu tarp „Euro 5“ standartus atitinkančių SUV segmento automobilių.

Qubo_09_17

Taip pat Frankfurte bus galima pamatyti ir „Qubo Trekking“. Tai puiki transporto priemonė gamtos mėgėjams, sporto entuziastams. Nuo šiol ji gaminama su novatoriška „Traction +“ elektronine sistema, kuri pagerina automobilio trauką ir sukibimą su kelio danga, o tai palengvina važiavimą esant sudėtingoms vairavimo sąlygoms.

„Alfa Romeo“ stendas, įkvėptas „Meccano” temos, atgis lyg futuristinis dizaino ir technologijų miestas, kokį savo vaizduotėje mato jaunoji „alfistų” karta.

AR_MiT_09_17

„Alfa Romeo“ stende neabejotina renginio žvaigžde turėtų tapti „Alfa Romeo MiTo Quadrifoglio Verde“ – išskirtinė „Alfa Romeo MiTo“ versija, po kurios variklio dangčiu puikuojasi naujasis italų technologų kūrinys – galingiausias 1,4 l naujosios „Multiair“ technologijos turbininis benzininis variklis, išvystantis 170 AG.

Užmiestyje šio variklio CO2 emisija – tik 139 g/100 km ir jis sunaudoja vos 4,8 l/100 km degalų, ko labiau tikėtumėmės iš ekonominės klasės automobilių, o ne iš kompaktinio sportinio automobilio, kuris iki 100 km/h įsibėgėja vos per 7 sekundes.

Šalia šios stendo pažibos „Alfa Romeo“ taip pat pademonstruos „MiTo“, „Brera“, „Spider“, 159 sedaną bei universalą, o taip pat „8C Competizione“ kupe bei kabrioletą „Spider“. Šiuose automobiliuose pristatomi naujausių technologijų varikliai: turbininis benzininis 1,4 l „Multiair“ 135 AG, galingasis 1750 cm3 darbinio tūrio agregatas, išvystantis 200 AG, bei 2,0 l JTDm 170 AG turbodyzelis.

Itališko stiliaus prestižinius automobilius gaminančios „Lancia“ stende didžiausia naujiena – „Ypsillon ELLE“. Šis automobilis buvo sukurtas bendradarbiaujant su mados kompanija „Elle“. Frankfurto parodoje taip pat bus pristatoma „Musa“ su nauja „Start&Stop“ sistema, kuri buvo kuriama bendradarbiaujant su „Bosh“ ir Magnetti Marelli. Greta šių išskirtinių automobilių pristatoma ir „Lancia Delta Executive” – verslo bei diplomatinės klasės automobilis, kurio sėdynės itin patogios, be to, daug vietos keleivių kojoms ir galinėje sėdynių eilėje.

„Abarth“ stende susipins sportiškumas, technologinės inovacijos ir itališko dizaino tradicijos. Neabejotinas traukos objektas bus naujasis Abarth 695 „Tributo Ferrari“, bendras „Abarth“ ir „Ferrari“ kūrinys. Jame puikuojasi 1,4 l turbokompresorinis „Turbojet“ variklis, po „tiuningo“ išvystantis 180 AG. Stende nepastebėti neliks ir Abarth 500 „Assetto Corse”, Abarth 500 „Trophy“, Abarth Grande Punto „Supersport”. 

www.auto-bild.lt