Bagis sugrįžta, ir dabar jis – elektrinis!

Bendrovė „Volkswagen“ naujam gyvenimui prikelia legendą: kovo pradžioje ji pristatys pirmąją elektra varomo bagio versiją. Populiariųjų JAV smėlynų bagių įkvėpto koncepcinio modelio važiuoklės pagrindas – modulinė MEB platforma. Naujasis modelis atskleidžia, kokia lanksti ir įvairiapusiška gali būti ši platforma.

„Bagis yra daugiau nei vien automobilis, tai −gyvybingumas ir energija su keturiais ratais. Šiuos bruožus ir įkūnijome naujajame e-bagyje. Modelis vaizdžiai demonstruoja, kokia moderni, ne retro stiliaus gali būti klasikinio automobilio išvaizda ir labiau nei bet kas kitas atskleidžia emocijas, kurias gali sukelti elektra varomas judėjimas“, – teigia Klausas Bischoffas, „Volkswagen“ vyriausiasis dizaineris.

 

Elektrinio bagio koncepcija kurta įkvėpimo semiantis iš automobilio istorinių pirmtakų, prigijusių Kalifornijoje, JAV. Anuomet tokiems automobiliams pagrindu tapo garsiojo „Beetle“ kėbulas, o šiais laikais MEB platforma atsiskleidžia esanti nemažiau universali. Naujasis modelis lieka ištikimas stiliui: kaip ir dera bagiui, automobilis neturi fiksuoto stogo ar įprastų durelių, o iš už kėbulo išsikišę ratai su bekelei skirtomis padangomis ir atviri slenksčiai dominuoja bendroje automobilio išvaizdoje.

 

Naujausias ir vienintelis visiškai elektrinio varomo bagio koncepcinis modelis bus pirmą kartą pristatytas 89-oje Ženevos tarptautinėje automobilių parodoje, vyksiančioje š.m. kovo 7-10 dienomis.

www.auto-bild.lt