Kaip pasiruošti padangų keitimui artėjant žiemos sezonui?

Žiema yra metų laikas, kai vairavimo sąlygos kardinaliai pasikeičia. Sniegas, ledo sluoksnis, šalna ir drėgmė gali sukelti pavojų vairuotojams, jei jų automobiliai nėra tinkamai paruošti. Vienas iš svarbiausių žingsnių, kurį reikia padaryti prieš žiemą, yra padangų keitimas. Transporto priemonių savininkams jau dabar primenama, kad liko ne tiek jau ir daug laiko kai žieminės padangos turi būti tinkamai sumontuotos vietoje vasarinių.

Tinkamos padangos yra ypač svarbios, nes jos tiesiogiai kontaktuoja su kelio paviršiumi ir lemia automobilio stabdymo, vairo ir traukos savybes. Žiemą kelių paviršius yra daug šaltesnis ir slidesnis nei vasarą, todėl reikia specialių padangų, kurios būtų pritaikytos tokiai aplinkai. Žieminės padangos turi kitokią gumos sudėtį ir protektoriaus raštą, todėl jos geriau prisitaiko prie žemos temperatūros ir užtikrina geresnį sukibimą su sniegu ir ledu.

Žieminės padangos turi būti keičiamos nustatyta tvarka

Kasmet vairuotojai raginami vasarines padangas keisti į žiemines iki lapkričio 10 dienos. Orų sąlygoms suprastėjus, rekomenduojamas jas keisti netgi anksčiau. https://www.pirkitpadangas.lt/lengvuju-automobiliu-padangos/ziemines-padangos

Žieminės padangos gali būti dviejų tipų: su spygliais arba be jų. Spygliuotos padangos turi metalinius arba plastikinius spyglius, kurie įsiskverbia į ledo sluoksnį ir pagerina sukibimą. Jos yra efektyvesnės esant labai slidžioms sąlygoms, tačiau jos turi ir trūkumų. Tokios padangos gali pažeisti kelio dangą, sukelti triukšmą ir sumažinti stabdymo efektyvumą sausame kelio paviršiuje.

Standartinės žieminės padangos neturi spyglių, bet turi gilesnį ir sudėtingesnį protektoriaus raštą, kuris užtikrina geresnę trauką ir stabdymą sniege ir purve. Jos taip pat turi daugiau smulkių griovelių, kurie pagerina sukibimą su ledu. Be to, jos yra universalesnės ir tinka daugeliui kelių sąlygų, tačiau jos gali būti mažiau efektyvios esant ekstremaliai slidžioms kelio dangoms.

Renkantis žieminių padangų tipą, turite atkreipti dėmesį į kitus svarbius parametrus, tokius kaip padangų dydis, indeksas ir gamintojas. Padangų dydis turi atitikti jūsų automobilio reikalavimus ir būti suderinamas su jūsų ratlankiais. Indeksas nurodo maksimalią apkrovą ir greitį, kuriuos jos gali ištverti. Gamintojas yra svarbus, nes kiekvienas jų gali pasiūlyti skirtingą padangų kokybę, patikimumą ir garantiją. Rekomenduojama rinktis žinomus ir patikrintus padangų gamintojus, kurie turi gerą reputaciją ir atsiliepimus.

Kaip keisti padangas?

Padangų keitimas yra gana paprastas procesas, kurį galite atlikti patys. Tačiau taip pat galite pasinaudoti servisuose siūlomomis padangų keitimo paslaugomis. Jei nusprendėte padangas keisti patys, atminkite kad turite laikytis saugumo taisyklių ir reguliariai stebėti padangų slėgį. Jei nesate tikri savo gebėjimais arba neturite reikiamų įrankių, geriau būtų kreiptis į profesionalus, kurie atliks keitimą greitai ir kokybiškai. Beje, atminkite, kad autoservisuose galite palikti jau nebetinkamas naudoti padangas visiškai už tai nemokant nė cento. Servisai turės jas utilizuoti taip, kaip to reikalauja teisės aktai.Padangų keitimas yra svarbus žingsnis, kuris padeda užtikrinti jūsų automobilio saugumą žiemos sezonu. Rekomenduojama nelaukti paskutinės minutės arba kol iškris pirmasis sniegas. Be to, primenama, kad visos žieminės padangos turi atitikti reikalavimus dėl protektoriaus gylio. Tad, prieš keičiant jas, įsitikinkite, kad jų naudoti nedraudžia įstatymai. Sužinokite daugiau apie padangas ->

www.auto-bild.lt

Learn More →