Automobilio alyvos keitimas: Ką reikia žinoti

Esate automobilio savininkas, kuris nori, kad jo transporto priemonė veiktų sklandžiai? Viena iš svarbiausių techninės priežiūros užduočių, kurią turėtumėte reguliariai atlikti, yra alyvos keitimas. Supratimas apie automobilio alyvą ir jos vaidmenį jūsų transporto priemonės sveikatai gali padėti priimti pagrįstus sprendimus ir užtikrinti optimalų veikimą. Šiame straipsnyje išnagrinėsime viską, ką reikia žinoti apie automobilio alyvos keitimą.

Automobilio techninės priežiūros svarba

Tinkama automobilio techninė priežiūra yra gyvybiškai svarbi jūsų transporto priemonės ilgaamžiškumui ir patikimumui. Tarp įvairių techninės priežiūros užduočių reguliarus alyvos keitimas išsiskiria kaip itin svarbus aspektas. Alyva veikia kaip tepalas, mažinantis trintį tarp judančių variklio dalių ir užkertantis kelią pernelyg dideliam nusidėvėjimui. Be to, ji padeda reguliuoti variklio temperatūrą, gerina degalų naudojimo efektyvumą ir šalina kenksmingus teršalus.

Automobilio alyvos supratimas

Prieš pradedant gilintis į alyvos keitimo ypatumus, svarbu suprasti, kokios yra skirtingos automobilių alyvos rūšys. Įprastinės, sintetinės ir mišrios alyvos turi unikalių privalumų ir atitinka skirtingus variklio reikalavimus. Norėdami nustatyti tinkamiausią alyvą savo automobiliui, vadovaukitės savo transporto priemonės naudojimo instrukcija arba kreipkitės į specialistus.

Požymiai, kad laikas keisti alyvą

Kaip sužinoti, kada laikas keisti automobilio alyvą? Keli ženklai rodo, kad reikia keisti alyvą. Atkreipkite dėmesį į tamsią alyvos spalvą, variklio triukšmą ar stuksenimą, sumažėjusį degalų naudojimo efektyvumą arba prietaisų skydelyje užsidegusią alyvos keitimo indikatoriaus lemputę. Atkreipdami dėmesį į šiuos požymius, galite greitai spręsti galimas problemas ir išvengti didesnių problemų ateityje.

Tinkamos alyvos pasirinkimas

Labai svarbu pasirinkti jūsų automobiliui tinkamą alyvą. Atsižvelkite į tokius veiksnius, kaip klampumas, alyvos kokybė ir gamintojo rekomendacijos. Didesnio klampumo alyvos geriau tinka senesniems varikliams, o šiuolaikiniams varikliams dažnai reikia mažesnio klampumo alyvų, kad jie veiktų optimaliai. Kokybiškos alyvos su tinkamais sertifikatais užtikrina geriausią variklio apsaugą.

Automobilio alyvos keitimo veiksmai

Atlikdami automobilio alyvos keitimo darbus patys galite sutaupyti pinigų ir patirti pasitenkinimo jausmą. Čia pateikiamas žingsnis po žingsnio vadovas, kuris padės jums atlikti šį procesą:

Reikalingi įrankiai ir medžiagos

Norėdami pradėti, susirinkite reikiamus įrankius ir medžiagas. Tai gali būti veržliaraktis, alyvos filtro veržliaraktis, išleidimo indas, naujas alyvos filtras, šviežia alyva, pirštinės ir piltuvas.

Automobilio paruošimas

Pastatykite automobilį ant lygaus paviršiaus ir įjunkite stovėjimo stabdį. Prieš pradėdami alyvos keitimo procesą leiskite varikliui atvėsti. Alyvos išleidimo kamščio ir alyvos filtro buvimo vietos ieškokite automobilio vadove.

Senos alyvos išleidimas

Padėkite išleidimo indą po alyvos išleidimo kamščiu ir veržliarakčiu atlaisvinkite bei nuimkite kamštį. Leiskite senajai alyvai visiškai ištekėti. Prieš vėl įstatydami išleidimo kamštį, apžiūrėkite, ar jis nėra pažeistas arba ar nėra šiukšlių.

Alyvos filtro keitimas

Suraskite alyvos filtrą ir naudodami alyvos filtro veržliaraktį jį nuimkite. Įsitikinkite, kad senojo filtro guminė tarpinė nuimama kartu su juo. Naujo alyvos filtro tarpiklį patepkite plonu naujos alyvos sluoksniu ir tvirtai įstatykite.

Šviežios alyvos įpylimas

Rekomenduojamą alyvos talpą ir jos tipą rasite savo transporto priemonės vadove. Naudodami piltuvėlį įpilkite šviežios alyvos į variklį, vengdami perpildymo. Baigę įpilti, patikimai užsukite alyvos dangtelį.

Patikrinimas, ar nėra nuotėkio

Įpylę naujos alyvos, kelias minutes paleiskite variklį, tada jį išjunkite. Patikrinkite, ar aplink alyvos filtrą ir išleidimo kamštį nėra alyvos nuotėkio požymių. Aptikę nuotėkių, nedelsdami juos pašalinkite.

Tinkamas senos alyvos šalinimas

Panaudotą alyvą atsakingai utilizuokite nuveždami ją į tam skirtą surinkimo centrą arba perdirbimo įmonę. Netinkamas šalinimas gali pakenkti aplinkai, todėl svarbu su ja elgtis atsargiai.

Alyvos keitimo dažnumas

Alyvos keitimo dažnumas priklauso nuo įvairių veiksnių, pavyzdžiui, naudojamos alyvos tipo, važiavimo sąlygų ir gamintojo rekomendacijų. Senesnėse rekomendacijose buvo siūloma alyvą keisti kas 4800 km, tačiau šiuolaikinėse transporto priemonėse tarp alyvos keitimų dažnai galima važiuoti ilgiau, paprastai maždaug nuo 8000 iki13 0000 km. Konkrečių rekomendacijų ieškokite savo transporto priemonės vadove.

Išvada

Reguliarus automobilio alyvos keitimas yra labai svarbi jūsų transporto priemonės eksploatacinių savybių palaikymo ir jos tarnavimo laiko pratęsimo dalis. Suprasdami alyvos keitimo svarbą, pasirinkdami tinkamą alyvą ir atlikdami tinkamus alyvos keitimo veiksmus, galite užtikrinti sklandų automobilio veikimą ir išvengti galimų variklio problemų. Nepamirškite susipažinti su savo automobilio naudojimo instrukcija, o kilus abejonių, kreipkitės į specialistą. Būkite aktyvūs vykdydami automobilio techninę priežiūrą ir mėgaukitės gerai prižiūrimo automobilio privalumais.

www.auto-bild.lt

Learn More →