Ką žinoti prieš keičiant automobilio padangas?

Važinėdami su sezoninėmis padangomis, du kartus per metus turime jas pasikeisti. Nors artimiausi ratų apavų pokyčiai nusimato lapkričio 10 dieną, jau dabar galima susiplanuoti tam tikrus darbus ir pradėti naujų gaminių paieškas. Nepriklausomai nuo to, kuriam sezonui ruošitės, reikės apgalvoti kelis svarbius aspektus – apie juos šį kartą ir pakalbėsime.

Įvertinkite senų padangų būklę

Prieš pradedant galvoti apie naujus ratų apavus, pirmiausiai turėtumėte nuspręsti, ką darysite su senaisiais. Turėtumėte juos apžiūrėti ir įvertinti padangų būklę: patikrinkite, ar nėra akivaizdžių įtrūkimų, gumbelių, pūslelių ar kitų deformacijų. Taip pat reikėtų pamatuoti protektoriaus gylį: vasarą jis turi siekti 1,6 mm, o žiemą – 3 mm.

Priklausomai nuo to, ar dabar naudojamos padangos po pusmečio vis dar bus eksploatuojamos, skirsis tolimesni Jūsų žingsniai. Jei su padangomis nuspręsite atsisveikinti, reikės pasirūpinti jų utilizavimu. Senąsias padangas keitimo metu galima palikti servise, perkant naujus gaminius grąžinti prekiautojams arba priduoti jas į didelių gabaritų atliekų tvarkymo aikšteles, tad reikės pasirinkti priimtiniausią variantą.

Tačiau jeigu nuspręsite, kad padangos tiks dar vienam sezonui, reikės surasti joms tinkamą laikymo vietą. Ji turėtų būti sausa ir gerai ventiliuojama. Reikėtų vengti ir tiesioginės saulės, ir temperatūrų svyravimo. Padangas rekomenduojama švariai nuvalyti ir sustatyti vertikaliai, paliekant šiokius tokius tarpus. Gaminių be ratlankių negalima dėti vieno ant kito, tačiau jeigu jie su jais, toks scenarijus yra įmanomas. Tokias padangas taip pat galima pakabinti palubėje. Tačiau bet kuriuo atveju reikės jas įdėti į plastikinius maišus, kurie saugos ir nuo saulės, ir nuo dulkių.

Apsispręskite dėl padangų tipo

Pradėję naujų ratų apavų paieškas, pirmiausiai turėsite nutarti, ar rinksitės atitinkamam sezonui pritaikytas, žiemines ir vasarines padangas, ar ieškosite universalių gaminių. Pastarieji mėgstami dėl žemesnės kainos ir mažesnių vargų, kadangi keičiantis sezonui tokių padangų pakeisti nereikia. Visgi, reikėtų turėti omenyje, kad universalių gaminių kokybė sunkiai prilygsta sezoniniams.

Suteikiant joms vienam sezonui reikalingas ypatybes, tenka paaukoti kitas, tad, pavyzdžiui, vasarą, gerokai suprastėja stabdymo kokybė. Tokios padangos neretai yra triukšmingesnės, o ir dėvisi jos kiek greičiau. Tokio tipo gaminiai dažniausiai pasirenkami tuomet, kai automobilis naudojamas itin retai. Tačiau jeigu vertinate saugias, komfortiškas keliones, verta rinktis atitinkamam metų laikotarpiui pritaikytus modelius – tuomet Jūsų laukia visiškai kitokios patirtys.

Susipažinkite su pagrindiniais padangų parametrais

Galiausiai beliks paskutinis žingsnis – panagrinėti naujųjų padangų parametrus. Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti šiems aspektams:

·        Protektoriaus raštas. Kryptinis raštas tinka net ir esant prastesnėms kelio sąlygoms, o simetriškas labiau rekomenduojamas geriems orams ir miesto gatvėms – tokios padangos bus ekonomiškos. Tuo tarpu asimetrinis protektorius puikiai tiks įvairiausioms dangoms.

·        Sukibimas su drėgna danga. Kuo arčiau abėcėlės pradžios yra toks įvertinimas, tuo greičiau sustabdysite transporto priemonę.

·        Degalų sąnaudų efektyvumas. Šiuo atveju arčiau abėcėlės pradžios esanti raidė byloja apie didesnį ekonomiškumą.

·        Triukšmingumas. Garso lygis matuojamas decibelais – kuo jų mažiau, tuo komfortiškesnės bus Jūsų kelionės. Reikėtų turėti omenyje, kad reikšmingi gali būti ir keli decibelai: ypač tuomet, jeigu automobilio garso izoliacija nėra pati geriausia.

·        Gamintojas. Padangų rinkoje gerai žinomi ir palankiai vertinami gamintojai visuomet kelia didesnį pasitikėjimą. Platų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje – spauskite čia, jei norite juos apžiūrėti.

Apgalvoję visus šiuos aspektus, galėsite pasiruošti naujajam padangų keitimo sezonui. Šis darbas tikrai nėra sudėtingas – svarbiausia, kad nepasiliktumėte jo paskutinei akimirkai.

www.auto-bild.lt

Learn More →