Kelias į Dakarą: žvilgsnis iš vidaus į sunkiausią pasaulyje ralį

Šiame tinklaraščio įraše rašoma apie Dakaro ralį, dar kitaip vadinamą sunkiausiu pasaulyje raliu. Jei ketinate dalyvauti šiose lenktynėse arba tiesiog norite sužinoti, kas tai yra, pataikėte į tinkamą vietą. Šiame pranešime apžvelgsime, kas yra Dakaro ralis, taip pat išklausysime kai kurių jame dalyvavusių lenktynininkų pasakojimus. Sekite toliau ir susipažinkite su vienomis sudėtingiausių lenktynių planetoje iš vidaus!

Dakaro ralis – tai kasmet Pietų Amerikoje vykstančios bekelės lenktynės. Lenktynes sudaro keli etapai, kiekviename jų lenktynininkai važiuoja skirtingomis vietovėmis ir skirtingomis klimato sąlygomis. Lenktynininkai turi pasikliauti savo navigaciniais įgūdžiais, kad rastų kelią trasoje, kuri dažnai būna klastinga dėl atšiaurių sąlygų.

Lenktynes 1978 m. įkūrė prancūzų lenktynininkas Thierry Sabine’as, kurį įkvėpė Paryžiaus-Dakaro ralis – lenktynės, vykstančios tarp Paryžiaus ir Vakarų Afrikos miesto Dakaro. Pirmasis Dakaro ralis įvyko 1979 m. ir nuo to laiko rengiamas kasmet.

Bėgant metams lenktynės vis populiarėjo ir dabar tai yra vienas prestižiškiausių bekelės lenktynių renginių pasaulyje.

Norėdami sužinoti, ką reiškia dalyvauti šiose varginančiose varžybose, pasikalbėjome su dviem Dakaro ralyje dalyvavusiais lenktynininkais: Johnu Beasley ir Mike’u Feddenu.

Johnas Beasley Dakaro ralyje varžėsi šešis kartus ir sako, kad sunkiausia yra įveikti nepažįstamą vietovę ir stengtis laikytis kurso. Jis taip pat sako, kad nuolatinis judėjimas yra gana sunkus fizinis krūvis, nes lenktynininkai turi būti pasiruošę ilgoms dienoms ir miego trūkumui.

Mike’as Feddenas Dakaro ralyje dalyvavo keturis kartus ir sako, kad tai neįtikėtina patirtis. Jis taip pat pabrėžia, kad tai yra ir psichinių, ir fizinių jėgų išbandymas, nes lenktynininkai turi sugebėti išsilaikyti varginančiomis sąlygomis iki dviejų savaičių iš eilės be poilsio.

Tikimės, kad šis įrašas leido jums iš vidaus susipažinti su Dakaro raliu ir sužinoti, ko reikia norint dalyvauti šiame varginančiame renginyje. Jei manote, kad turite tai, ko reikia, pradėkite treniruotis jau dabar, nes lenktynės prasideda kiekvieną sausį! Sėkmės!

www.auto-bild.lt

Learn More →