Maždaug kas dešimtas vairuotojas spūstyse ne laukia, o įžūliai lenda

Sortcar480x270Didmiesčių gyventojai neretai pajaučia skirtumą, kiek automobilių gatvėse yra vasarą ir kaip skaičius padidėja rudenį. Dauguma vairuotojų pastebėjo, kad šis ruduo – ne išimtis, spūsčių taip pat padaugėjo, tačiau ne kiekvienas vairuotojas kantriai laukia eilėje, kol ta spūstis išsisklaidys.

Beveik pusė vairuotojų atkreipė dėmesį, kad šį rudenį miestuose susidaro didesnės spūstys nei vasarą, beveik 20 procentų netgi mano, kad jos didesnės nei praėjusių metų rudenį, atskleidė portalo Autogidas.lt atliktas tyrimas. Vos keli procentai respondentų sako, kad spūsčių kaip tik sumažėjo, palyginti su vasaros laikotarpiu. Likusieji gyvena vietovėse, kuriose spūsčių nėra.

Kad negaištų laiko spūstyse, apie 40 proc. Autogidas.lt tyrimo dalyvių sako, kad labiau planuoja laiką ir išvažiuoja anksčiau arba vėliau, kad su spūstimis prasilenktų. Apie 31 proc. ieško maršruto alternatyvų ir tikisi, kad nepapuls į spūstis. 29 proc. vairuotojų neieško būdų išvengti spūsčių, tiesiog kantriai laukia ir pravažiuoja – jų nuomone, jei bandytų rinktis kitą maršrutą, vis tiek pakliūtų į spūstį, tik kitoje miesto vietoje. Keliolika procentų vairuotojų sako, kad spūstyse įžūliai važiuoja ir bando lįsti į priekį, kad nereikėtų laukti.

Su rudeniu pailgėja ir tamsusis paros metas. Dauguma vairuotojų teigia, kad tamsųjį metų laiką lydi kelios problemos, iš kurių didžiausia ta, jog prastai matosi pėstieji, todėl tenka būti atsargesniems ir atidesniems (60 proc. Autogidas.lt respondentų). Apie dešimtadalis vairuotojų dėl prastesnio matomumo sakosi netgi ėmę vakarop važinėti mažiau. Likusieji su problemomis nesusidūrė.

 Autogidas.lt informacija

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.