Ralyje užsimezgusią pažintį vainikavo sėkminga santuoka

365

Rugsėjo 18-20 dienomis vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą 2015“, kurį rengia Lietuvos automobilių klubas (LAK) ir kurio dalyviai varžosi dėl garbingiausio šių lenktynių trofėjus – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės taurės.

Šiemetinis ralis „Aplink Lietuvą“ kartu bus ir šalies automobilininkų sąjungos rengiamų „LAS taurės 2015“ lenktynių šeštojo etapo varžybos.

Raliai „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių lenktynės, prasidėjusios dar 1931metais. Tačiau prieškaryje įvyko tik keturi raliai. Prestižinės lenktynės buvo atgaivintos 1996-aisiais, – lygiai po 65 metų, prabėgusių nuo pirmojo ralio.

Atgaivinto renginio metraštis buvo papildytas dar vienu, labai gražiu puslapiu. 1996 m. pirmą kartą drauge su sportininkais profesionalais bei mėgėjais ralyje išbandė jėgas ir žmonės su negalia. Tai buvo negirdėtas Europoje, o gal ir visame pasaulyje įvykis, informacija apie kurį netrukus pasiekė ir Tarptautinę automobilių federaciją (FIA), kuri labai palankiai įvertino šią iniciatyvą.

Nuo tol žmonės su negalia kaip lygūs su lygiais varžosi ralio „Aplink Lietuvą“ trasose. Taigi, jiems šiemetinis ralis bus jau dvidešimtasis, jubiliejinis.

„Sunku pervertinti organizatorių pastangas ir šį giliomis tradicijomis garsėjantį ralį, kuriame vieninteliame iš daugelio sportinių renginių mums sudaromos visos galimybės nors kartą per metus pamiršti savo kasdienybę bei negandas ir pasinerti į pamėgtų aistrų sūkurį“, – kalbėjo keturis kartus laimėję šią įskaitą zarasiškiai Alvydas ir Jūratė Mardosai.

1996 m. atgaivinus ralius „Aplink Lietuvą“ neįgalieji varžydavosi dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos taurės, o dabar jau keletas metų, kai ir sportininkai su negalia meta iššūkį ir kovoja dėl pagrindinio šių lenktynių prizo – Prezidentės taurės. Tiesa, jos kol kas dar neiškovojo nė vienas šios įskaitos ekipažas.

„Visas mūsų pastangas atperka ištisas tris lenktynių dienas jų akyse deganti ryžto ugnelė ir negęstanti viltis siekti pergalės“, – sako varžybų direktoriaus pavaduotoja ir šios įskaitos dalyvių kuratorė Dalia Tarailienė, besidžiaugianti žmonių su negalia aktyvumu, kurie vieni pirmųjų užpildo dalyvio paraiškas.

Iš šiemet trijų dienų maratonui jau baigia rengti savo techniką nuolatiniai šių varžybų dalyviai, įskaitos laimėtojai ir prizininkai Gintaras Šalkauskas, Algimantas Kojis, Linas Četkauskas, Vilmantas Juodis, Modestas Baltakis, Linas Joniškis, Saulius Petraitis, Jonas Balkauskas, Rolandas Šukys, Vytautas Krivas, Alfredas Ukrinas, Mečislovas Trinkūnas ir jų ištikimi šturmanai.

Tarailienė laukia svečių ir iš Latvijos bei Lenkijos, o prieš keletą metų atradę šį ralį žmonės su negalia iš Baltarusijos ir šiemet nepraleis lenktynių Lietuvoje.

Renginio organizatoriams šios įskaitos sportininkų lenktynės kainuoja išties nemažai pastangų, nes dar ne visada lengva surasti specialias nakvynės vietas, pritaikytas neįgaliesiems, ir kitos peripetijos.

„Todėl norėčiau nuoširdžiai padėkoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, žmonių su stuburo negalia ir paraplegikų asociacijoms ir jų vadovams Edmundui Bukliui ir Juozui Bernatavičiui bei kitiems, padedantiems rengti šį mūsų seniausiąjį ralį Lietuvoje bei visiems,  lydintiems neįgaliųjų ekipažus“, – sako ralį rengiančio LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis.

Vieni didžiausių tokių pagalbininkų – jau septynerius metus neįgaliųjų komandą ištikimai lydintys kauniečiai Lina ir Marius Aglinskai.

Dar daugiau – vienmečiai, 31-rių masažistė Lina, pakviesta lydėti neįgaliuosius ne vieną prizą šiame ralyje iškovojusios Ramunės Šidlauskaitės, ir automobilių mechanikas Marius, padėjęs ne vienam šios įskaitos ekipažui sėkmingai pasiekti lenktynių finišą, susipažino būtent šiame ralyje.

Jų pažintis ir draugystė baigėsi gražia santuoka, tačiau Lina ir Marius nepamiršo renginio ir šiemet juos kartu su kitais vėl matysime šių maratoninių lenktynių trasose.

Algimanto BRAZAIČIO nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.