Automobilio valymas

Tikri vyrai savo automobilius plauna patys!

2015-11-15 18-13-41 Скриншот экрана

Automobilio plovimas rankomis – rimtas, vyriškas darbas. Kad jį galėtų atlikti tikras džentelmenas, neužtenka vien gerų valymo priemonių. Reikia išmokti ir tam tikrų veiksmų!

Kad ir kaip nesinori, bet tai tenka daryti. Saulutė kaskart vis stipriau šildo Londono Mayfairo rajoną, temperatūra pakyla virš 15 laipsnių šilumos. Populiarus šios dienos aprangos kodas – balti aptempti berankoviai marškinėliai. Tokiomis dienomis vyrai ištraukia rankas iš kelnių kišenių, paima valymo šluostę ir merkia ją į kibirą šilto vandens, o paskui – į kitą kibirą su muilo tirpalu. Su šia šluoste lengvai spaudžiant sukamaisiais judesiais valomi automobilio kėbulo šonai. Per pirštus bėga šiltos muilo putos, ausis pasiekia garsai, nuo kurių pašiurpsta oda. Vyrą apima malonus jausmas, kad jis savo rankomis atlieka svarbų ir reikalingą darbą – švarina daiktą, kuris priklauso tik jam vienam. Vyras padaro pertrauką, atsistoja ir išsitiesia visu ūgiu. Plauti automobilį savomis rankomis – požiūrio į gyvenimą klausimas. Londono firma „Lellers“ yra išskirtinė.

Nuo 1986 m. ji turi ypatingą specializaciją – joje lankosi tie, kas savo automobilį nori plauti patys ir rankomis. Čia plaunantys savo automobilius yra Lamborghini, Aston Martin arba bent jau Range Rover savininkai. Šios firmos darbuotojai gerai žino, ką automobilis mėgsta ir ko nemėgsta. Mašinos savininkas, užsisakęs automobilio plovimą rankomis, vadinamą „Jewelultra Diamondbrite“ (supraskite: „ultrabrangakmeninis deimantblizgys“), turi pakloti apvalią sumelę – 299 svarus sterlingų, t.y. daugiau nei 400 eurų. Chrisas, vienas firmos darbuotojų, teigia: „Už šią sumą automobilis plaunamas penkias valandas ir per tą laiką nelieka net kvadratinio centimetro automobilio ploto, kuris būtų nepaliestas mano rankomis“. „Lellers“ firmoje Chrisas dirba jau aštuonerius metus. Jis dar atsimena Walterio Gray‘aus patarimus.

Dabar Walteris jau grįžo į savo tėvynę, Pietų Afrikos Respubliką, tačiau anuomet jis buvo automobilių plovimo rankomis dievas. Jis žinojo, kad šis vyriškas darbas reikalauja ne tik itin kokybiško rezultato, bet ir stiliaus: gerų batų, kokybiškų kelnių, brangių marškinių ir striukės. Juos nusirengęs vyras lieka vienais marškinėliais ir merkia rankas į vandenį. W.Gray‘aus parašytoje „Misterio Porterio knygelėje“ yra skyrius, kuriame duodami patarimai apie tobulą automobilio plovimą. Jo kredo skamba: „Skirkite daugiau laiko! O jeigu laiko turite mažai, nuplaukite tik ratus, stiklus ir išvalykite prietaisų skydelį. Tuomet jūsų automobilis visuomet atrodys švarus.“

Chrisas vadovaujasi buvusio savo bendradarbio Walterio patarimais. Jis ima dantų šepetėlius ir dailininkų teptukus mygtukų bei jungiklių valymui. Ratų vidinę pusę jis pirmiausia išvalo su 57 svarus kainuojančia specialia valymo priemone ir tik po to naudoja aukšto slėgio plovimo įrenginį. Paskui pasuka ratą 180 laipsnių kampu ir pakartoja procedūrą. Karštomis dienomis, arba jeigu automobilis labai didelis, Chrisas pirmiausia nuplauna tik pusę automobilio, kad vanduo nespėtų išdžiūti ant kėbulo paviršiaus ir nepaliktų dryžių. „Vandeniui nustumti nuo paviršių skirto langų valytuvo guma visada privalo išlikti drėgna“, – sako Chrisas ir elegantišku rankos judesiu pašalina vandenį nuo automobilio durelių paviršiaus. Tuomet, tartum origamių menininkas, stropiai perlenkia keturis kartus poliravimui skirtą šluostę ir lengvas sukamaisiais judesiais trina variklio dangtį.

2015-11-15 18-15-36 Скриншот экрана

2015-11-15 18-15-36 Скриншот экрана1

Walteris, didysis automobilių plovimo rankomis guru, būtų patenkintas jo darbu. Savo instrukcijoje jis įspėja apie dažniausiai daromas klaidas. Pasirinkti tinkamą aprangą yra svarbu, bet svarbiausia – nuvalius langų stiklus, juos būtina stropiai nusausinti. Prietaisų skydeliui negalima naudoti poliravimo priemonių: „Tai lyg magnetas traukia dulkes ir pūkelius“. Tikras džentelmenas turėtų žinoti vieną labai svarbią detalę: „Jeigu savo automobilyje rūkote, tabako kvapo nepavyks visiškai išnaikinti jokiomis valymo priemonėmis“.

2015-11-15 18-17-44 Скриншот экрана

2015-11-15 18-17-44 Скриншот экрана1

Prisipažįstame: savo automobilį mielai plauname moderniose automobilių plovyklose. Vis dėlto „AUTO BILD“ apsilankymas „Lellers“ firmoje suteikė nepamirštamos patirties. Turėjome galimybę išmokti taisyklingai plauti savo automobilį su kempine rankose. Dabar manome, kad šis darbas – tik tikram vyrui!

ABL, 2015 m. Nr. 6

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.