Aukštesnė „ENEOS 1006 km lenktynių“ Palangoje kokybė

WRC_6813nauja

Lygiai mėnuo beliko iki to momento, kai liepos 20-ąją Palangoje bus pakelta tarptautinių, didžiausių Baltijos šalyse „ENEOS 1006 km lenktynių“ vėliava. Septynioliktosios paeiliui renginio metraštyje maratoninės lenktynės didžiausiame vasaros kurorte bemaž savaitę alsuos įtampa, kurią į pamarį atveš pajėgiausieji mūsų bei užsienio šalių žiedinių lenktynių meistrai. Atkakli kova dėl vietos ant podiumo, estrados ir pramogų pasaulio žvaigždžių pasirodymai kaustys ir žiūrovų, kurie vasaros atostogų malonumus paplūdimyje neretai iškeičia į galingų motorų gausmą laikinojoje trasoje kurorto prieigose, dėmesį.

„Rengdami pirmąsias, trečiąsias ar penktąsias 1000 km lenktynes jausdavome tam tikrą nerimą. Kuo labiau artėdavo renginio pradžia, tuo labiau jis didėdavo, – neslepia lietuviškojo automobilių maratono varžybas rengiančios VšĮ „Promo events“ direktorius Darius Jonušis. – Nusistovėjus renginio formatui, visai mūsų komandai pasiekus tam tikrą įdirbį, prieš atsakingą startą būdingo nerimo gerokai sumažėjo. Nors iki lenktynių pradžios dar mėnuo, tačiau neišsigąstume, jei jos prasidėtų savaite ar dviem anksčiau“.

Pasak pagrindinio lenktynių organizatoriaus, dauguma perengiamųjų darbų jau atlikta. Varžybų rengėjai didžiausią dėmesį skirs renginio kokybei ir žiūrovams, kurių dėmesys lenktynėms nemažėja.

„Norime, kad apie jas žinotų ir jų batalijomis, estrados ir pramogų pasaulio žvaigždžių koncertais, gausiomis renginį lydinčiomis atrakcijomis galėtų džiaugtis net ir tie, kurie negali atvykti į Palangą ir stebėti „ENEOS 1006 km lenktynes“ iš jiems skirtų zonų – sako D. Jonušis.

Organizatoriai džiaugiasi, jog didžiausiai vasaros automobilių greičio fiestai jau baigia rengtis ir pagrindinai lenktynių partneriai – ENEOS, Susisiekimo ministerija, „Aurum“ ir kiti.

Bene didžiausia naujovė ir žiūrovų laukianti staigmena – septynioliktą kartą rengiamų lenktynių kvalifikacinės varžybos, kurios visuomet kelia didžiulį susidomėjimą ir kurios pirmąsyk bus tiesiogiai transliuojamos per TV6 kanalą.

Ne mažiau svarbu ir tai, jog šiemet televizijos transliacijos iš laikinosios lenktynių trasos šalia Palangos bus kaip niekad aukšto kokybinio lygio. Renginys bus filmuojamos su net 14 HD kokybės kamerų, tad net reikliausieji žiūrovai vaizdo kokybei neturės priekaištų.

Naują partnerystės puslapį su renginį transliuosiančia TV6 televizija bene iškalbingiausiai liudija lenktynių pavadinime atsiradęs skaičius 1006 arba dviem ratais pailgėjusi varžybų distancija.

Be šios ir kitų dovanų automobilių sportą mėgstantiems televizijos žiūrovams bus nemaža kokybinių pataisų ir pačioje lenktynių programoje.

„Ilgametė patirtis leidžia atrinkti tai, kas patraukliausia žiūrovams, kas miela ir nauja patiems sportininkams, – teigia D. Jonušis. – Todėl šiemet „ENEOS 1006 km lenktynių“ programą pirmą kartą papildys kasmet vis populiarėjančios naktinės šonaslydžio arba drifto lenktynės, kurios prasidės vėlų penktadienio vakarą“.

Tai bus ne šiaip kokios parodomosios varžybos, o „Autoplius Lietuvos drifto čempionato“ trečiojo etapo batalijos, kuriose dalyvaus visi geriausieji šalies sportininkai.

„Džiaugiuosi, kad mano kuruojama sporto šaka pagaliau surado vietos monumentaliausių šalyje automobilių sporto varžybų tvarkaraštyje, – sako Lietuvos automobilių sporto federacijos drifto komiteto pirmininkas Linas Ramoška. – Tai liudija mūsų kultivuojamos sporto šakos pripažinimą ir lenktynininkų įvertinimą, todėl jaučiame nemenką garbę ir tikimės, jog mes pritapsime, o ilgainiui galbūt ir praturtinsime „ENEOS 1006 km lenktynių“ programą“.

Drifto čempionato trečiojo etapo varžybose Palangoje dalyvaus apie 30 šią sporto šaką pamėgusių lenktynininkų, dauguma kurių vairuoja įvairių modifikacijų BMW automobilius.

Algimanto BRAZAIČIO, Valdo ČIČINSKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotr.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.