Pagamintos pirmosios žieminės padangos iš kiaulpienių

Hanoveris, 2016 m. rugsėjo mėn. Tarptautinis „Premium“ padangų gamintojas „Continental“ žengė dar vieną žingsnį padangų iš kiaulpienių gamyboje, pristatęs pirmąją žieminių „ContiWinterContact TS 850“ padangų bandomąją partiją, kurių protektoriaus gamybai buvo panaudotos kiaulpienių šaknys. Padangos, pagamintos iš „Taraxagum“ gumos, buvo išbandytos Laplandijoje, Švedijoje ir „Contidrom“ bandymų poligone Vokietijoje ir pateisino gamintojo lūkesčius.

„Po keleto intensyvių tyrimo metų bendradarbiaujant su Fraunhoferio institutu, tai ypatinga akimirka kai realiomis sąlygomis kelyje bus pradėtos naudoti pirmosios iš kiaulpienių pagamintos padangos. Siekdami, kad mūsų eksperimentinio augalų pasėlio rezultatai būtų kuo svaresni, nusprendėme žaliavą panaudoti žieminių padangų gamybai, kadangi jų sudėtyje yra ypatingai didelė natūralios gumos dalis. Mes toliau tęsime padangų, kurių gamybai bus naudojama iš kiaulpienių pagaminta guma, tyrimus ir planuojame, kad serijinė tokių padangų gamyba bus pradėta po penkerių–dešimties metų“, – sako Nikolajus Setzeris, „Continental“ valdybos narys, atsakingas už Padangų padalinį.

Drauge su partneriais „Continental“ toliau tęsia iš kiaulpienių šaknų pagamintos gumos platesnį pritaikymą padangų ir kitų gumos gaminių gamybai, o perspektyvos yra itin daug žadančios. Ilgalaikio projekto tikslas yra rasti ekologiškai, ekonomiškai ir socialiai perspektyvų sprendimą didėjančiam natūralios gumos poreikiui, kuris leistų sumažinti tropiniuose miškuose išgaunamo kaučiuko poreikį, taip pat sumažinti priklausomybę nuo itin žaliavų biržose svyruojančių kaučiuko kainų. Taip pat vidutinių platumų klimato juostoje anksčiau nenaudotose žemėse auginamos kiaulpienės netoli „Continental“ padangų gamybos vietų Europoje žymiai sumažins išlaidas logistikai ir su pervežimu susijusį poveikį aplinkai.

1_taraxagum_wintercontact_ts_850

 

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.