Japoniškų automobilių gerbėjai sezoną baigė pajūryje

ufy

Pusšimtis automobilių lengvai vandenyje besisūpuojančių jachtų fone – taip atrodė paskutinis šiemet vykęs japoniškų automobilių gerbėjų susitikimas „JapMeet“ Klaipėdoje.

Naują renginių seriją, skirtą mėgstantiems, vairuojantiems, modifikuojantiems japoniškus automobilius, pradėjusi JDM.lt komanda šiemet suskaičiavo keturis tokius susitikimus ir du aplankytus miestus.

„Pirmasis „JapMeet“ buvo pilant lietui ir žydint sakuroms Vilniuje. Tada sulaukėme daugybės dalyvių ir supratome, kad tie, kas vairuoja Japonijoje gamintus automobilius, panašaus tipo renginių pasiilgo. Tad sezoną užbaigėme Klaipėdoje, kur mėgstančių japoniškų automobilių kultūrą susirinko daugiausiai“, – sako renginio organizatoriai.

7

Kadangi šiemet dauguma „JapMeet“ buvo surengta Vilniuje, tad renginys Klaipėdoje tapo ne tik savotiška atgaiva jo organizatoriams, bet ir staigmena pajūrio gyventojams. Kitąmet, žada JDM.lt, „JapMeet powered by Nissan“ renginių serija leisis į kelionę per didžiausius Lietuvos miestus.

„Viena vertus, mums patiems norisi susipažinti su bendraminčiais. Kita vertus, norisi stiprinti bendruomenę“, – aiškina komanda.

Į visiškai naują, specialiai renginiui Klaipėdos miesto savivaldybės atidarytą stovėjimo aikštelę pačiame centre, greta Danės upės, susirinko kelios dešimtys japoniškus automobilius vairuojančių entuziastų. Jų neišgąsdino nei retkarčiais lietumi prapliumpantis dangus, nei rudeniškai žvarbus oras.

„Tokių renginių Klaipėdoje tikrai trūksta, čia viena priežasčių, kodėl šiandien čia tiek daug žmonių“, – apsižvalgęs po renginio aikštelę kalbėjo klaipėdietis Egidijus Buivydas, prisipažinęs, kad pats vairuoja vokišką automobilį, tačiau japoniškų automobilių kultūra nėra svetima.

5-1

Į susitikimą Klaipėdoje atkeliavo ir japoniškus automobilius vairuojančių automobilistų iš Latvijos būrys. Be dailiai atrodančių „Honda S2000“, „Toyota GT86“ modelių jie pademonstravo ir itin retai gatvėse matomą trečios kartos „Toyota Crown“ modelių, gamintą 1967-1971 m.

Automobilistų sezoną uždarančio renginio naujiena tapo faktas, kad šįkart norintiems dalyvauti susitikime neprireikė įveikti jokios išankstinės atrankos. Organizatoriai sako, kad tokia tvarka išliks ir daugumoje ateities renginių. Bus stengiamasi ieškoti didesnių aikštelių, erdvesnių vietų, kur tilptų visi, norintys pasižvalgyti, susirasti draugų ir mokytis iš tų, kurių automobiliai atrodo išties įspūdingai.

„Džiugu, kad prieš pirmąjį renginį kalbėję apie tuos „auksinius“ laikus, kai japoniškų automobilių entuziastai susirinkdavo kas savaitę, dabar matome, kad noras bendrauti niekur nedingęs ir įdomių automobilių turime. Reikia manyti, kad kitąmet, prasidėjus sezonui, „JapMeet“ susitikimai bus dar didesni“, – viliasi JDM.lt komanda.

www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.