Nerijus Naujokaitis ralio-kroso varžyboms ruošiasi ne trasoje, o sporto salėje

Nerijus Naujokaitis šiuo metu turėtų lenktyniauti Vokietijoje, pasaulio ralio-kroso pirmenybėse, tačiau vietoj to lieja prakaitą sporto salėje. Europos autokroso čempiono techniką šiuo metu kamuoja bėdos, tačiau Nerijus tuo metu, kai mechanikai taiso automobilį, laiko veltui neleidžia – intensyviai treniruojasi ir gerina savo fizinę formą pas vienintelį Lietuvoje fizinio rengimo trenerį, kuris specializuojasi lenktynininkų ruošime Mindaugą Pocių.

„Ralio – kroso lenktynėse labai svarbus staigumas ir koncentracija. Lenktynės vyksta trumpai, todėl ruošiamės panašiai kaip ruošiami bėgikai sprinto varžyboms. Itin svarbu jausti kas vyksta aplinkui, šalia tavęs ir labai greitai priimti teisingą sprendimą,“ – pasakoja „Fit for race“ sporto centro vadovas Mindaugas Pocius.

Nerijus Naujokaitis jau daugiau kaip pusmetį kryptingai sportuoja ir gerina savo sportinę formą būtent ta kryptimi, kurios reikia ralio – kroso lenktynėms.

„Iš pradžių galvojau kad pakanka tiesiog pabėgioti., lengvai pasportuoti, bet pradėjęs dirbti su treneriu supratau, kad daug trūksta iki optimalios formos lenktynėms. Per pusmetį numečiau 10 kg, tad mano svoris praktiškai tinkamas – sveriu apie 75 kg. Pagrindinis dalykas ties kuo dabar dirbame yra ištvermė, koncentracija ir greita reakcija,“ – sako N. Naujokaitis.

Sportininkas pastaruosius du mėnesius itin retai būna namie. Jeigu jis Lietuvoje, tai nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro yra kažkur tarp Šakių, kur gyvena, Kauno, kur treniruojasi ir Vilniaus, kur yra renkamas jo automobilio variklis.

„Gerai, kad šeima supranta kokį tikslą sau išsikėliau. Nes kitaip jau seniau būčiau išmestas į gatvę,“ – juokiasi Nerijus. Jis supranta, kad šis sezonas jau prarastas, tačiau jau kuria artimiausius planus, tarp kurių – intensyvios treniruotės lenktynių trasose Pietų Europoje ten, kur nėra žiemos ir kaip įmanoma geresnis pasiruošimas kitų metų pasaulio ralio – kroso čempionatui, nes šis, deja, lietuviui jau baigėsi.

 www.auto-bild.lt

SKELBIMAS

Autobild.lt konktaktai Reklama svetainėje
© 2005 "Axel Springer AG". Visos teisės išsaugomos. Rengiama pagal "Auto Bild" licenciją.
Draudžiamas visas ar dalinis atgaminimas bet kokiu būdu kuria nors kalba be išankstinio raštiško leidimo.